Ayakta kalmalıyız

Trabzon Teknik Direktörü Güneş, "Yenilgilerde birbirimize destek verip ayakta tutmak yerine yıkıcı tavırlar sergiliyoruz. Birbirimize destek olmalıyız" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sezonu iyi bir yerde tamamlamak, Türkiye Kupası'nı da kazanmak istediklerini söyledi. Güneş, Eskişehirspor karşısında oynanan oyun ve alınan sonucun herkes gibi kendileri açısından da hayal kırıklığı olduğunu belirterek, "Trabzonspor camiasını üzdüğümüzü biliyoruz. Ancak oyuncularımızın da herkesten daha fazla üzüldüğünün bilinmesini istiyoruz" dedi. Eskişehirspor maçının özeleştirisinin takım içerisinde yapıldığını ifade eden Güneş, "Bu özeleştiriyi yaparken sorunları tespit etmek yerine panik halinde kavga çıkarmak, sadece bizi sevmeyenleri ve başarımızı istemeyenleri sevindirir. Yapılması gereken aklı selimin hakim olduğu bir ortamda mevcut durumu daha iyi seviyeye nasıl getireceğimizin araştırılmasıdır. Suçlayıcı, yaralayıcı olumsuz değerlendirmelerden uzak durmak şu anda takıma yapılacak en büyük katkıdır" diye devam etti.

"HEDEF GÜZEL FUTBOL"
Bordo-mavili takımın sıkıntılarını bildiklerini ve çözüm için çalıştıklarını dile getiren Güneş, şöyle dedi: "Ligde geriden gelip üst sıralara yükselme hedefinin sıkıntısını yaşıyoruz. Bu doğrultuda sezonu iyi bir yerde tamamlamak, kupayı da kazanmak istiyoruz. Bizi bu hedeflere ulaştıracak en önemli nokta öncelikle güzel futboldur. Geneline bakıldığında bir iki maç dışında olumlu futbol oynadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Elbette bu seviyemiz daha da yukarılarda olabilirdi. Ancak tespit ettiğimiz bir nokta var ki o da zaman zaman yaşadığımız gibi yapılan bazı yorumların gündemin ilerisine yönelik içerikler taşımasıdır. Bazen bizim dışımızda oluşturulan gündeme yetişmekte zorluk çekiyoruz. Maç kaybedilince birbirimize destek verip ayakta tutmak yerine, bilerek ya da bilmeyerek yıkıcı tavırlar sergiliyoruz."


BİZE ULAŞIN