Sandıktan zafer çıktı

Ahmet Ayık'ın ardından Rodika Yakşi de Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Yakşi, 52 oy alarak yönetime girdi

Pazar 05.09.2010
ABONE OL
Moskova'da yarın başlayacak olan Dünya Güreş Şampiyonası öncesi, Türk delegasyon ilk sınavından zaferle çıktı. Dünya güreşini yöneten FILA'nın genel kurulunda aday olan Rodika Yakşi, ilk turda 50, ikinci turda da 52 oy alarak, Türkiye'nin tarihindeki ilk bayan FILA yönetim kurulu üyesi oldu. Görev süresi sona eren Ahmet Ayık ise 72 oyla ilk turda koltuğunu korudu. Delegeleri yaptığı kısa konuşmanın çok etkilediğine inandığı ifade eden Yakşi, "Onlara 'Ben sizlere neler yapacağımı anlatmayacağım. Beynim ve kalbim var. Beyni herkes kullanabilir. Ama kalpten olmazsa, hiçbir anlam taşımaz. Kalbimle güreşe hizmet etmeye talibim' dedim. Delegeler de bana büyük destek verdi" diye konuştu.

MİLLİLER MOSKOVA'DA
Bu arada Moskova'da yarın başlayacak Dünya Güreş Şampiyonası'na katılacak Grekoromen Milli Takımı bu ülkeye gitti. Nazmi Avluca, Selçuk Çebi gibi tecrübeli güreşçilerin yer aldığı Grekoromen Güreş Milli Takımı, diğer 5 sıklette ise genç sporcularla mücadele edecek.