Tarih beni yazacak

Dünya şampiyonu Nurcan Taylan, "Bunu rekor kırarak başardığım için tarih adımı yazacak" diye konuştu

Pazar 19.09.2010
Son Güncelleme: Pazar 19.09.2010
ABONE OL
İlk Dünya şampiyonluğuna Türkiye'de ulaşan milli haltercimiz Nurcan Taylan'ın yüzünde adeta güller açıyor. Sevincini SABAH ile paylaşan Nurcan, şunları söyledi: "Dünya şampiyonaları öncesi sakatlık geçirdiğim için bir türlü altın madalya kazanamamıştım. Kısmet Antalya'ya imiş. Türk halkının önünde rekor kırıp, 3 altın madalya kazanmak muhteşemdi. Rekor kırmadan altın kazansaydım hiçbir esprisi olmazdı. Çünkü rekor kırıp, şampiyon olanlar tarihin altın sayfalarında yer alır." Dünya Şampiyonası öncesi Ankara'da çalıştığını vurgulayan şampiyon halterci, "Çoğu zaman evimde hem kamp yaptım, hem de idman. Bu konuda ailem bana çok yardımcı oldu. Yatmam, dinlenmem, gezmem, yemeklerim bile kontrol altında oldu. Bu nedenle huzurlu bir ortamda çalıştım. Stres yapmadım. Çünkü başaracağıma inanıyordum. Başardım da..." dedi.

750 TON KALDIRDIM
Şampiyonluk için büyük emek sarf ettiğini vurgulayan Nurcan, "Günde 8 saat çalıştığım oldu. Bu şampiyonaya 10 ayda hazırlandım. 2008'de yaşadığım hüsranı yaşamak istemedim. Günde 2.5 ton, 10 ayda yaklaşık 750 ton ağırlık kaldırmışım. Yorulmama rağmen kazanacağım şeyleri düşündükçe hep çalıştım. Şampiyon olduktan sonra bile oda arkadaşıma 'Antrenmana ne zaman gideceğiz?' diye sordum. Aynı kiloda Sibel Özkan'ın da olması bir şey değiştirmez. Sibel benim rakibim değil, takım arkadaşım. Nurcan Taylan'ın rakibi yine Nurcan Taylan'dır. Sibel de beni tebrik etti. Ben de de onu. Biz arkadaşız" diye konuştu.

KİMSE ÜSTÜNDAĞ'A ÇAMUR ATMASIN
G.Saraylı bir ailenin Arda isimli çocuğu ile poz veren Nurcan, "Beni bu günlere antrenörüm Mehmet Üstündağ getirdi. Kimse çamur atmaya kalkmasın. Dünya Şampiyonası'na da beni o hazırladı ve gelip yarışmayı izledi. Yanımda olması bana pozitif enerji veriyor" ifadelerini kullandı.

HALTER TEK AŞKIM
Halter benim şu andaki tek aşkım. Bırakmak için halterin yerine koyacağım bir sevgiyi, aşkı bulmam gerekir. Evliliği düşünmüyorum. Belki birisi çıkar, aşık olurum ve evlenirim. Bundan doğal bir şey olamaz. Üç senedir dinlenemedim. Biraz dinlenip,yeniden idmanlara başlayacağım.