Başkanlar pazartesi ve Deniz Çoban'ı konuştu

Çarşamba 22.09.2010
ABONE OL
Kulüpler Birliği İstanbul'da toplandı ve önemli kararlar aldı. Toplantısı sonrası bir açıklama yapan Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, "Maçların yayın saatleri ile ilgili kulüplerin görüşlerini aldık ve bir komisyon oluşturuldu. Aziz Yıldırım, Adnan Polat, Sadri Şener ve benim de içinde bulunduğum komisyon, Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluşla görüşecek" dedi.

PAZARTESİ MAÇLARI KALDIRILSIN
Toplantının perde arkasında ise şunlar yaşandı
. Konu Gümüşdağ'ın bahsettiği gibi yayınlardı. Kulüp başkanları pazartesi günü maç olmasından rahatsız olduklarını açık bir şekilde dile getirdi. Başkanlar dünkü toplantıda, haftada 9 yayının fazla olduğu konusunda fikir birliğine varırken, pazartesi maçlarının Pazar günü oynanması konusunda görüş belirttiler. Pazartesi maçlarının haftanın ilk işgünü olması nedeniyle ilginin olmaması, insanların işten sonra maça gitmemeleri dünkü toplantıda enine boyuna tartışıldı.
VE SONUÇ: Pazartesi maçları kaldırılsın. Pazartesi maçları Pazar günü oynansın. Haftada 9 maç yayını fazla. Bu seyirci sayısını etkiliyor. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu konuda hazırladığı özel çalışmayı kurulan heyet, federasyon başkanı Mahmut Özgener'e sunacak.