Gol sevincine 3 bin avro ceza

Cuma 24.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cuma 24.09.2010 11:58
ABONE OL
İspanya Futbol Rekabet Komitesi, geçen cumartesi günü oynanan Espanyol-Almeria maçında, attığı gol sonrasında formasını kaldırarak, Daniel Jarque'nin fotoğrafının baskılı olduğu atleti göstermesinden dolayı Espanyol takımının futbolcusu Jose Callejon'a 3 bin avro para cezası verdi.

Callejon'un attığı golü, geçtiğimiz yıl kamp yaptıkları otel odasında ölen Espanyollu futbolcu Daniel Jarque'ye adayarak sosyal bir mesaj vermesi, Rekabet Komitesi tarafından hoş karşılanmadı. Futbolcunun, maç sırasında formasını kaldırarak, herhangi bir mesaj vermesini veya reklam yapmasını yasaklayan maddeye dayanarak 3 bin avro para cezası veren komite, İspanyol basını tarafından eleştirildi.

İspanyol gazeteleri, Hollanda'ya karşı attığı golle İspanya'nın Dünya Kupası'nı kazanmasını sağlayan Andres İniesta'nın ''Dani Jarque her zaman bizimlesin'', Cristiano Ronaldo'nun geçen yıl Portekiz'in Madeira adasında meydana gelen doğal felaketten sonra attığı bir golün ardından ''Madeira'' ve Şili depreminden sonra da Şilili futbolcu Suazo'nun da attığı golden sonra Şili'ye destek veren bir mesajın yazılı olduğu atletleri gösterdiklerini ancak, bu futbolculara para cezası verilmediğini anımsattı.

Espanyol kulübü, cezaya itiraz edeceğini duyururken, para cezasının yanı sıra sarı kart alan Callejon da hakemlerin ''daha fazla duyarlı olması gerektiğini'' savundu.

İspanyol futbolunda benzer bir para cezası, 2009 ocak ayında oynanan bir maçta, Filistin'e destek veren bir mesajı gösteren Sevillalı futbolcu Kanoute'ye verilmişti.