Hedef kaçmasın

Avrupa Kupaları'nda 24. maçına çıkacak Ertuğrul Sağlam, Glasgow Rangers maçı için, "Hedef ya gruptan çıkmak ya da Avrupa Ligi'ne geçmek. Bunun için puan almalıyız" dedi

Çarşamba 29.09.2010
Son Güncelleme: Çarşamba 29.09.2010
ABONE OL
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Glasgow Rangers maçı öncesi Ibrox Stadı'nda İskoç basınının karşısına çıktı. 4-0'lık Valencia yenilgisinden gerekli dersi aldıklarını belirten Sağlam, "Grupta her takım birbirinden puan alabiliyor. Bundan sonraki maçlara umutla bakmak istiyorsak Rangers'tan puan almamız gerekir. Grupta iki hedef var. İlki gruptan çıkmak, o olmazsa Avrupa Ligi'ne devam etmek. Bu iki hedeften uzaklaşmamak için bu maç çok önemli" diye konuşurken, forma polemiğine de bir son getirerek Valencia maçında giydikleri Ajax tipi formayla maça çıkacaklarını belirtti.

BURSA İLE SİFTAH PEŞİNDE
Sağlam'dan sonra söz alan Ivan Ergiç de "Rangers'ı iyi etüt ettik. Rakibimizi iyi tanıyoruz. Bizi şampiyonluğu götüren oyunu oynayacağız, sonuçta üzerimizde büyük bir baskı yok. Buraya forma gerginliği yaşamaya değil futbol oynamaya geldik" diyerek hocasını teyit eden açıklamalarda bulundu. Öte yandan Sağlam, bugün Avrupa'da teknik direktör olarak 24. maçına çıkacak. Deneyimli çalıştırıcı, Kayserispor, Beşiktaş ve Bursaspor'un başında Avrupa arenasında toplam 23 maç heyecanı yaşarken yeşil-beyazlı takımla ilk galibiyetini kovalayacak.