70 bin seferberliği

İstanbul BŞB maçını karnaval havasında yaşamak isteyen Trabzon camiası 70 bin hedefi için seferberlik ilan etti. Pazar günkü maç için şu ana kadar 10 bin bilet satıldı

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 08.12.2010 ABONE OL
Trabzonspor camiası, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına kilitlendi. Dün itibariyle maç için 10 bin biletin satıldığı öğrenilirken bu rakamın cuma gününe kadar 40 bin ulaşması bekleniyor. Bordo-mavili kulübün başkanı Sadri Şener'in, "70 bin rakamını buluruz" açıklaması sonrası tüm yurttaki Trabzonspor dernekleri maç için tek vücut oldu ve İstanbul'daki maç için adeta seferberlik ilan etti. Türkiye'nin dört bir yanından maça gelmek için hazırlanan Trabzonspor taraftarlarının yanı sıra yurt dışında yaşayan bordomavili ekibin taraftarlarının da İstanbul Belediye maçına gelmek için özel uçak kaldıracağı öğrenildi.

İŞADAMLARI DA HAREKETE GEÇTİ
Hem İstanbul'da yaşayan hem de yurt genelindeki Trabzonlu iş adamları da maça taraftar götürmek için organizasyonlar düzenlemeye başladı. İşadamı Yaşar Ayaydın da taraftarların İstanbul içinden maça gidebilmeleri için altı otobüs kiralayarak ilk adımı attı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor yönetimi, Trabzonspor maçı biletlerine yüzde 30 ila 40 arası diğer derbi maçlarına göre zam yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU