Timsah karda yürüdü

Bursaspor seyircisiz maçta lig sonuncusu Kasımpaşa'yı karla kaplı zeminin zorlu şartlarında Turgay ve zoraki forvet Ömer'in kaleci Tolga'ya attırdığı gollerle geçti

En kötü maç seyircisiz maçsa eğer; hem seyircisiz hem de buzla kaplı bir sahada oynanan bir maçtan ne beklenebilir ki diyebilirsiniz. Ama Bursaspor ve Kasımpaşa, bu ön yargıyı çürütüyor. Ligdeki bir(!) çok takımın ders çıkartması gereken bir istekle oynuyorlar!

Ev sahibi, güç dengesindeki avantajını daha iyi kullanan taraf oyun genelinde. Saha şartları dolayısıyla olduğundan çok daha kapalı oynayan Kasımpaşa ise, organizasyondan ziyade, hatalardan sebeplenmeye çalışıyor.


Nitekim bu beklentileri, 14.dakikada, Hüseyin'in asistiyle Yekta'nın ayağından ağlara kavuştuğunda, gayet insanı hata, ceza sahasında kayan Ömer'den geliyor. Öte yandan, oyuna 'ısınan' Bursaspor, 18'den itibaren ufak ufak 'mengeneye' almaya başlıyor Kasımpaşa ceza sahasını. Uyguladıkları statik baskı, 22'de, Batalla'nın direkten dönen vuruşunu Turgay'ın tamamlamasıyla da golü getiriyor.


'
NORMAL'İN 'ANORMAL'E DÖNÜŞÜ
Bir futbol terazisi olup da 'galip' tartıya göre belirlenseydi eğer, Bursa'nın lehine olurdu skor. Zira organize olmaya çalışan, pas yapan ve bir oyun kurgusuyla oynayan taraf onlar. Kasımpaşa ise iki 'donuk' ön liberosu ve kanatlarının etkisizliği yüzünden ileride, içten çabasıyla göz dolduran Yekta dışında varlık gösteremiyor! 'Varyete' 65'te, Bursaspor'dan geliyor. İki oyuncu değişikliğiyle, stoper Ömer birden bire 'forvet' oluveriyor. Normal şartların 'anormal' kararı, 'anormal' şartlarda etkisini gösteriyor. Son 10 dakikası, iki tarafın da galibiyet gollerine 'teğet' geçtiği, net pozisyonlarla dolu bir çekişmeye sahne olurken, golü 88'de, M.Keçeli'nin doldurduğu topa vurduğu kafa vuruşuyla Ömer 'attırıyor'. Zira direkten dönen top Tolga'ya çarpıp gol oluyor. Kartopu'ndan gelen 3 puansa, Bursa'nın zirvedeki 'soğuk savaş'ına devam edeceğini gösteriyor.

YILMAZ VURAL'IN İSYANI
Kasımpaşa'nın hocası Yılmaz Vural maç sonu isyan etti. Vural, "Her maçta rakipten daha fazla pozisyon bulup yenmeyi hak ediyoruz. Bırakın yenmeyi, puan almadan dönüyoruz. Bize hep 'hepyek', rakiplere ise 'düşeş' geliyor. Bursa 3 pozisyonla maçı aldı, biz 5 pozisyonla kazanamadık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU