100kızartıcı

Gökçek'in başkanlığa seçildiği sarı-lacivertlilerin Genel Kurul'u iptal edildi Ankaragücü'nün kayyuma gitmesi ve oyuncuların serbest kalması gündemde

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 16.12.2010 ABONE OL
Ankaragücü, 100. yılını kutladığı bu günlerde ciddi bir krizin içine girdi. Sarılacivertli eski yönetim kurulu üyelerinin açtığı davada Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ahmet Gökçek'in başkanlığa seçildiği 30 Ağustos 2009 tarihli Olağanüstü Genel Kurul ile 3 Ocak 2010 tarihli Genel Kurul kararlarını iptal etti. Bir grup Ankaragücü taraftarının da izlediği davada yargıç Ömer Kızılkaya, yeniden bilirkişi raporu alınması ve görevsizlik kararı verilmesi yönündeki talepleri reddetti ve son iki Genel Kurul kararlarının iptaline karar verildiğini açıkladı. Dava kapsamında alınan bilirkişi raporunda, özetle, "Usulüne uygun olmayan 400 kişinin Genel Kurul'a iştiraklerinin sağlandığı, Genel Kurul'un iradesinin hukuka uygun şekilde ortaya çıkmadığı, dolayısıyla Genel Kurul'un 400 üyenin katılımı anından itibaren yok hükmünde olduğu, seçimlerin de hukuken hiçbir geçerliliğinin olmadığı" kaydedilmişti.

'KAYYUMA ATANMASI GÜNDEMDE'
Ankaragücü Kulübü'nün avukatı Mustafa Asım Kahyaoğlu, "Karar kesinleşene kadar yeni yönetim hukuken görevinin başında. Kararın kesinleşmesiyle birlikte, 30 Ağustos 2009 tarihli Olağanüstü Genel Kurul'da seçilenlerin görevleri düşecek. O tarihte kulübe kayyum atanması gündeme gelebilecek" açıklamasında bulundu. Sarı-lacivertli futbolcuların serbest kalmaları an meselesi.

BUGÜN NELER OLDU