Sambacı melekler

Fenerbahçe Acıbadem, Dünya Kulüpler Şampiyonası'ndaki ilk sınavında Brezilya ve Güney Amerika şampiyonu Sollys Osasco'ya set bile vermedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 17.12.2010 ABONE OL
Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Voleybol Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda A Grubu'ndaki ilk maçına çıkan Fenerbahçe Acıbadem, Brezilya ve Güney Amerika'nın son şampiyonu Sollys Osasco'yu 3-0'la geçti. Son Avrupa ikincisi Sarı Melekler, ilk seti rahat bir şekilde 25-17 ile geçerken, Eda ve Nati öne çıkan isimler oldu. İkinci setin ortasına kadar üstün olan Fenerbahçe, daha sonra geriye düşse de son sayılarda Sokolova- Skowronska-Fürst üçlüsünün blok gücü ve Sokolova'nın hücumda tecrübesinini konuşturmasıyla bu seti de 25-23 kazanmayı bildi. Üçüncü sette Nati'nin eski takımına karşı etkili oyunu farkı erken açınca, Fenerbahçe 25- 16'lık skorla bu seti de rahat geçerek maçtan 3-0 üstünlükle galip ayrıldı. Fenerbahçe'nin son olimpiyat şampiyonu ve dünya ikincisi Brezilya Milli Takımı'ndan önemli oyunculara sahip Osasco'yu bu kadar rahat geçmesinde bu takımın eski çalıştırıcısı Ze Roberto'nun önemli taktik değişikliklerinin payı büyük oldu.

RAKİP TAYLAND'DAN
Sarı-lacivertliler, üç takımlı A Grubu'nda Osasco'ya 3-0 mağlup olan Tayland takımı Federbrau ile pazar günü TSİ 09.00'da karşılaşacak.


BUGÜN NELER OLDU