Hagi Rijkaard'a göre verimsiz

Hagi'nin Galatasaray'ı, son 8 haftada Rijkaard'ın ilk 8 haftadaki takımından fazla gol pozisyonu üretti; daha fazla şut şansı buldu fakat tüm bu istatistikler gol sayılarına yansımadı. Rijkaard yönetiminde 12 gol bulan sarı-kırmızılılar, Hagi ile 6 golde kaldı

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 18.12.2010 ABONE OL
Lig tarihinin en başarısız ikinci sezonunu yaşayan Galatasaray, Frank Rijkaard ile mi başarılıydı; yoksa Hagi ile daha mı iyi? İlk 16 haftanın sonunda sarı-kırmızılı takımda tartışılan konulardan bir tanesi de bu... Galatasaray'ın Rijkaard yönetiminde ilk 8 haftası ile Hagi'nin takımın başında olduğu son 8 haftayı kıyaslayınca önemli rakamlarla karşılaştık. 8'er haftalık iki ayrı dönemin; topla buluşma, top kaybı, isabetli pas ve orta rakamlarında kayda değer farklılıklar yok. İki dönem arasındaki en önemli farklılıklar hücum istatistiklerinde yatıyor. Galatasaray, Rijkaard ile ilk 8 haftada 40 gol pozisyonuna girdi; 44'ü isabetli, 96 şut çekti. Hagi'nin takımında ise rakamlar Rijkaard'a oranla yüksek. Sarı-kırmızılılar, Hagi ile 51 pozisyon üretti; 62'si isabetli 151 şut çekti. G.Saray, Rijkaard yönetiminde Hagi'ye göre daha az pozisyona girmesine ve az şut şansı bulmasına rağmen 12 gol atmıştı. Hagi ile bu sayı 6'da kaldı.

BAROS FAKTÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ
Bu rakamlar, Rijkaard'ın, Hagi'ye oranla verimliliğini ortaya koyuyor fakat bir gerçek göz ardı edilmemeli. İlk 8 haftada 7 maçta 534 dakika oynayan Baros, Hagi döneminde sadece 18 dakika sahadaydı.

Hagi'den uyarı
Konya maçı öncesi futbolcuları ile toplantı yapan teknik direktör Hagi sarı-kırmızılı oyunculara, "Yeni yıl tatiline herkes huzurlu gitmek istiyorsa, Konya'dan galibiyetle dönmeliyiz. Böylece ligin ikinci devresine moralle başlarız" uyarısını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU