Melekler yarı finalde

Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ikinci maçında Asya şampiyonu Federbrau'yu da set vermeden yenen Fenerbahçe Acıbadem bugün 09.00'daki yarı finalde Dominik Cumhuriyeti'nden Mirador ile oynayacak

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 20.12.2010 ABONE OL
Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda A Grubu'nda yer alan Fenerbahçe Acıbadem, ikinci maçında Asya Şampiyonu olarak turnuvaya katılan Tayland temsilcisi Federbrau'yu da set vermeden yenerek, yarı finale yükseldi. Sarı- lacivertliler yarı finalde B Grubu'nun ikincisi Dominik Cumhuriyeti'nden Mirador ile TSİ 09.00'da karşılaşacak. Diğer yarı finalde ise B Grubu'nun lideri Foppapedretti Bergamo ile Osasco karşılaşacak. Maça çok iyi başlayan ve file üstünde bloklarıyla Tayland ekibine geçit vermeyen Fenerbahçe ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Federbrau 9- 9'u bulduktan sonra dirençli bir mücadele gösterse de sarı-lacivertliler, Skowronska'nın müthiş ace servisiyle ikinci teknik molaya da 16-14 önde girdi ve mola dönüşü de farkı 4'e çıkarıp seti 25-20 aldı.

NAZ SON SETTE OYNADI
Asya ekibi ikinci sete de iyi başlayıp 6-4 öne geçse de Sokolova'nın etkili oyunu ile ilk teknik molaya 8-6 galip giren Fenerbahçe, Katarlılar'ın da desteğine alan rakibi karşısında 21-14'lük üstünlüğü buldu. Federbrau son bir gayretle 21-18'i yakalasa da gerisini getiremedi ve Fenerbahçe, Fürst'ün blok sayısıyla bu seti de 25-18 aldı. Üçüncü sette de çekişme vardı. Fenerbahçe Antrenörü Ze Roberto bu sette Naz'ı da oynatırken, 25-23 ile sonuca giden sarı-lacivertliler maçı da 3-0 kazandı.

İLGİNÇ MAÇ PROGRAMI
Turnuvada yarı finale kalan diğer takımlar en az üç gün dinlenmiş olarak maça çıkacakken, dün sabah Federbrau'u ile oynayan Fenerbahçe'nin bugünkü maçı da erken saate verildi. Sarı- lacivertliler finale çıkarsa dinlenme şansı bulan rakiplerinin aksine üç gün üst üste maç yapmış olacak.

BUGÜN NELER OLDU