Şampiyonluk gitmedi

En çok yediği tekmelerden şikayet eden Guti, lig lideri Trabzonspor ile aralarındaki puan farkını kapatabileceklerini belirterek, "Şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağız" dedi

Cuma 24.12.2010
Güncelleme: Cuma 24.12.2010
ABONE OL
Beşiktaş'ın yıldızı Guti Hernandez, Konya Torku Şekerspor maçından sonra iddialı açıklamalar yaptı. SABAH'ın sorularını yanıtlayan İspanyol futbolcu, 14 puanlık farka rağmen şampiyonluk şanslarının devam ettiğini ve bunu sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. İşte Guti'nin çarpıcı açıklamalarından satırbaşları:
Türk futbolu, beklediğimden çok daha iyi. Sahada çok fazla mücadele oluyor.
Rakip takımlar yıldız oyuncuları durdurmak için her yolu deniyor. Hakemler dikkatli ve uyanık olmalı. Yediğim tekmeler, yapılan faullar çok fazla.
Avrupa arenasında yola devam eden tek Türk takımıyız. Bu unutulmamalı. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek için elimizden geleni yapacağız.
Liderle 14 puanlık fark önemli, kabul ediyorum. İkinci yarıya geriden başlayacağız. Onlardan daha çok çalışmak ve az hata yapmak zorundayız. Ben şampiyonluk şansımızın bittiğini düşünmüyorum. Şampiyon olabiliriz. Bu şansımızı Sonuna kadar da kovalayacağız.