Utanç verici ve gülünç ceza!

Karşıyaka'ya yapılan saldırının ardından toplanan FIBA, Apoel'e üç maç seyircisiz oynama cezası verdi. Başkan Çalışkan, "Utanç verici karar" diyerek ateş püskürdü

Cuma 24.12.2010
ABONE OL
Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA, Pınar Karşıyaka kafilesinin uğradığı çirkin saldırının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen apar topar toplanarak Güney Kıbrıs ekibi Apoel'e üç maç seyircisiz oynama ve 40 bin Euro para cezası verdi. Bu karar büyük hayal kırıklığı yarattı. Karşıyaka Başkanı Hüseyin Çalışkan, cezayı utanç verici, ayıp ve komik olarak değerlendirdi.

GERİ ZEKALI LAFI DAHA AĞIR
Türkiye'ye bakış açısındaki çarpıklığın ortaya konduğunu vurgulayan başkan Çalışkan, "Bu duruma göre bizden bir kişi ölmüş olsa, altı maç seyircisiz oynama ve 80 bin Euro para cezası vereceklerdi! Bu kadar aleni bir olayda böyle gülünç bir cezayı utanç verici buluyoruz. Saldıranlara, 'Geri zekalılar' diyen kendi cumhurbaşkanlarının bu sözü bile daha ağır bir ceza" diye konuştu.

Beşiktaş maçına çıkmıyorlar
Karşıyaka yönetimi ligde yarın oynanması gereken Beşiktaş maçının ertelenmesi için federasyona başvururken, TBF maçı pazar gününe aldı. Oyuncuların psikolojik durumu nedeniyle bir günlük ertelemeyi yeterli bulmayan KafKaf ise maça 94-95 doğumlu 7 oyuncu ile çıkacaklarını, Başbakan'ın çok ilgi göstermesine rağmen TBF'nin kendileriyle ilgilenmediğini açıkladı.

Kendi kalelerine gol attılar
Apoel saldırısı Rum basınında büyük yer bulurken gazeteler, olaylar Türk propagandasına imkan verdiği için bu saldırıyı eleştirdi. Alithia gazetesi "Kendi kalesine gol" başlığını kullanırken, Politis gazetesi de Rum yönetiminin olayları başarıyla yönetemediğini yazdı. Başkan Hristofyas da yaşananları 'Saçmasapan' olarak niteledi.