Gel Iverson'la maç var

Karşıyaka, Iverson'lı Beşiktaş'a karşı üniversite için genç takımdan ayrılmış 2, yıldız takımdan 2 ve spor okulundan 1 basketbolcu ile mücadele etti

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 28.12.2010 ABONE OL
Pınar Karşıyaka'nın Basketbol Federasyonu'nu protesto etmek için Beşiktaş Cola Turka maçına çıkardığı gençlerden oluşan takımın yıllarca unutulmayacak bir hikayesi var. Apoel maçındaki olayların ardından kulübün Beşiktaş karşılaşmasının ertelenmesi isteğinin federasyonca kabul edilmemesi üzerine başlayan polemik, Karşıyaka'nın, "Biz de maça gençlerle çıkarız" restine dönüşmüştü. Dediğini de yaptı Karşıyaka ama maça çıkardığı takımı kurarken çok zorlandı. Zira genç takım oyuncularının kulübün pilot takımı olarak Bölgesel Lig'de mücadele eden Nergizspor'da da forma giymeleri nedeniyle KSK yönetimi bu basketbolcuları kullanamadı.

200 KİŞİLİK ALTYAPI TARANDI
Bu kez 200 kişilik altyapıdan seçme yaparak kadro oluşturulmasına karar verildi. Böylece birkaç ay önce 'Iverson'a karşı basketbol oynayacakları" söylense inanmayacak oyunculara şans doğdu. Sonuçta kadroda basketbolu bırakmış 2, spor okulunda hafta sonları forma giyen 1, yıldız takımdan 2 oyuncu yer aldı. Kadro statüde yer alan 'Her takım sahaya kontratlı 5 oyuncuyla çıkabilir' maddesi nedeniyle A Takım'da fazla şansı bulamayan isimlerle tamamlandı. Ancak Birkan Batuk ve Ahmet Erdoğan hiç süre almadı. Kaf-Kaf Kartal'a 89-65 kaybetse de hafızalardan silinmeyecek bir protestoya imza attı.

BUGÜN NELER OLDU