16'daki 3'ten final görsün 2'si

THY Avrupa Ligi'nde bugün yapılacak kura çekimine üç Türk takımı katılıyor. Arzumuz üç temsilcimizden ikisinin final oynaması

Basketbolda THY Avrupa Ligi 'Top 16' kura çekimi bugün İspanya'da yapılacak. Ülkemizden bu ligde mücadele eden üç kulübün de (Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park) Avrupa'nın en iyi son 16 kulübü arasına kalmayı başardığı kura çekimi Barselona'daki Mediapro Auditorium'da saat 14.00'te gerçekleştirilecek ve NTVSpor'dan yayınlanacak. Kura çekimi sonrası oluşacak dört grupta takımlar, İstanbul'da düzenlenecek 2012 THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'ne çıkmak için mücadele edecekler. Top 16 turu, her birinde 4 takım olmak üzere E-F-G-H gruplarından oluşacak.

ÜLKE TAKIMLARI EŞLEŞEBİLİR
Aynı gruptan Top 16'ya kalan takımlar birbirleriyle eşleşemeyecek. Ancak aynı ülke takımlarının Top 16'da karşı karşıya gelme ihtimali bulunuyor. Gruplarını 1. ve 2. sırada tamamlayan takımlar son 8 takım arasında yer alacak ve çapraz eşleşmeye girecekler. Eşleşmeler; E1-F2, F1-E2, G1-H2, H1-G2 şeklinde olacak. Toplamda üç galibiyet alan takım adını İstanbul'da düzenlenecek olan 'Final Four'a yazdırmış olacak. Çeyrek finali geçecek son dört takım 11-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek 'final four' organizasyonunda Avrupa'nın en büyüğü olabilmek için mücadele edecek. 'Top 16' karşılaşmaları 18 Ocak-1 Mart 2012 tarihleri arasında Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacak.

BUGÜN NELER OLDU