''Final oynamak istiyoruz''

  • AA
  • Basketbol
  • Çarşamba 18.07.2012 12:16
Orak, yaptığı yazılı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarına 30 Temmuz'da kendi tesislerinde başlayacaklarını belirterek, 1 aylık kamp sürecinin ardından 3 farklı turnuvaya katılarak sezona en iyi şekilde hazırlanacaklarını kaydetti.

İç transferde Burcu, Gamze, Cansu, Paris, Chaney ile yeniden anlaştıklarını hatırlatan Orak, şöyle devam etti:

''Dış transferde de Dilek, Saynur, Korel, Dalma Ivanyi, Christi Thomas, Katarina Ristic ile anlaşmaya vardık. Bu sene yine iki cephede mücadele edeceğimiz için geniş bir kadro kurduk. Dış transferlerimizin tamamı daha önce Avrupa tecrübesi olan ve ligimizin önemli oyuncuları. Burcu, Gamze ve Cansu'nun da önemli bir lig tecrübesine sahip olduklarına ve bu sene çok katkı koyacaklarına inanıyorum.''

Avrupa kupalarında zor bir kura çektiklerini anlatan Orak, ''Ancak kadro derinliğimiz ve tecrübemizle üstesinden gelecek güçteyiz. Geçen seneki yarı final başarımızı tekrarlamak hatta final oynamak istiyoruz. Ligde ise öncelikle Türkiye Kupası'na katılmaya hak kazanmak ve iyi bir kurayla kupada da iyi işler yapmak istiyoruz. Normal ligi iyi bir sırada tamamlayıp, play-off'da bir üst tura çıkmayı hedefliyoruz'' dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN