''Avrupa'nın en iyi 2. ligi''

  • AA
  • Basketbol
  • Perşembe 19.07.2012 15:17
Nedim Karakaş, Beko Basketbol Ligi'nde yeni sezon fikstürünün belirlenmesinin ardından basının sorularını yanıtlarken, ''İlk hafta maçında deplasmanda Erdemir'le karşılaşacağız. Tahminen, THY Avrupa Ligi'ndeki ilk maçımızdan 1 gün sonra olacak. Zorlu bir deplasmanla başlayacağız. Başantrenörleri Hakan Demir, her zaman iddialı takımlar çalıştırmıştır. İnşallah sezona iyi bir şekilde başlarız'' dedi.

Türkiye'de ligin güç olarak Avrupa'nın üst sıralarında olduğunun altını çizen Karakaş, ''Ligimiz bana göre güç seviyesi olarak Avrupa'da İspanya'dan sonra ikinci sırada. Diğer ligleri değerlendirdiğimiz zaman, Yunanistan, İtalya, Fransa üstüne bir şey koyamıyor. Bir tek Rus takımları dengeyi bozuyor. Bence İspanya, Türkiye ve Rusya şu anda Avrupa'nın en güçlü ligleri olarak gözüküyor'' ifadelerini kullandı.

''Umarım zevkli bir lig izleriz''

Karakaş, Beko Basketbol Ligi'nin her geçen sezon daha kaliteli hale geldiğine dikkati çekerek, ''Ligimiz geçtiğimiz yıllara nazaran daha güçlü. Her kulüp, takımını daha iyi hale getirmek için çaba sarf ediyor. Umarım önümüzdeki sezon, geçtiğimiz sezona oranla daha zevkli bir lig izleriz. Maçların fair-play içinde olmasını, taraftarların salonları doldurmasını temenni ediyoruz. En büyük dileğimiz bu'' şeklinde konuştu.

Takım olarak transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de söyleyen Nedim Karakaş, ''Başta oyun kurucu pozisyonu olmak üzere transfer çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. En kısa zamanda neticelenir diye düşünüyorum'' dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN