''Galatasaray'ın amacı şampiyonluk''

  • AA
  • Basketbol
  • Perşembe 19.07.2012 15:24
Murat Özyer, Beko Basketbol Ligi'nde yeni sezon fikstürü ile ilgili olarak basına açıklamalarda bulunurken, sezon sonunda hedeflerine ulaşmak istediklerini kaydetti.

Sezon boyunca tüm takımların birbirleriyle oynayacaklarını ve fikstürün çok büyük önem taşımadığını dile getiren Özyer, ''Bazı haftalar Avrupa kupası maçlarıyla lig maçlarının gidiş gelişi çakışabilir. O zaman fikstürü değerlendirmek daha doğru olur'' derken, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sonuçta biz Galatasaray Medical Park Erkek Takımı olarak tüm kulvarlarda sonuna kadar gitmeye yönelik bir kadro kuruyoruz. Başarılı olmak için bu sürecin genelinde elde edeceğimiz sonuçlar önemli. Belki bazı maçları kaybedeceğiz, sürpriz mağlubiyetlerimiz olacak ama sezon geneline bakmak gerekiyor. Sezon sonunda Beko Basketbol Ligi şampiyonluk kupasının elimizde olmasını istiyoruz.''

''Taraftarlarımız endişe etmesin''

Murat Özyer, transferle ilgili olarak özellikle sosyal medyada çok fazla spekülasyon yapıldığını belirtirken, ''Artık bilgi çağı her şeyin önüne geçti. Transfer dönemine sanal ortam damgasını vurdu. Biraz da bilgi kirliliği olduğunu düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.
Transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini aktaran Özyer, ''Henüz yabancı oyuncularda biten bir şey yok. Kontrat aşamasına gelmedik. Ciddi yaklaştığımız oyuncular var. Transferin sağlıklı yürümesi için de ben bunları telaffuz edemiyorum. Bittikçe açıklama şansım olacak. Taraftarımıza bir mesaj vermem lazım. Şu an bir sabırsızlık hakim. Galatasaray Medical Park'ın yükselen bir grafiği var. İki sene önce final oynadı, geçen sene şampiyon olan Beşiktaş'a yarı finalde elendi. Bizden önemli hamleler bekleniyor. Taraftarımız endişe etmesin. En iyi kadroyu kurmak için Ergin Ataman'ın başantrenörlüğünde çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN