"Teklif Erman Kunter'den geldi"

  • AA
  • Basketbol
  • Salı 24.07.2012 14:05
Cem Akdağ, basına konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Beşiktaş Basketbol Takımı Başantrenörlüğü görevine getirilen Erman Kunter'in, yardımcı antrenörlüğünü üstlenmesini istediğini belirterek, ''Erman Kunter, yardımcılığını bana kendisi teklif etmişti. Bizim Erman Kunter'le 40 yılı aşkın bir dostluğumuz var. Bizzat bana teklifte bulundu, ben de bu dostluğumuza dayanarak teklifini kabul etmiştim'' dedi.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'nun kendisine yardımcı antrenör olarak görev verilmesini onaylamadığını yine Erman Kunter'in kendisine haber verdiğini anlatan Akdağ, ''Nasıl bir gerekçeyle bu kararın alındığı konusunda bilgi sahibi değilim. Ancak medyada Beşiktaş Kulübü Basketbol Komitesi Başkanı Abdullah Sözer'in, Galatasaray Kulübü kongre üyesi olduğum için veto edildiğimi söylediğini okudum. Benim için konu burada bitiyor'' ifadelerini kullandı.

Cem Akdağ, 1993-1994 sezonunda erkek takımı yardımcı antrenörü olarak, 1994-1995 sezonunda ise erkek takımı antrenörü olarak Beşiktaş'ta görev aldığını hatırlatarak, yaşananlarla ilgili yorum yapmak istemediğini sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN