Milli Takım'da transfer olmaz

G.Saraylı basketbolcular Furkan ve Göksenin'e Milli Takım kampında "Fener'e gelin" telkini yapıldığı iddialarına menajer Harun Erdenay tepki gösterdi

Perşembe 23.08.2012
Son Güncelleme: Perşembe 23.08.2012
ABONE OL

Basketbol Milli Takım'ında şok iddia... Milli Takım kampında Galatasaray Medical Park'ın oyuncuları Furkan ve Göksenin'e "Fenerbahçe'ye gelin" diye baskı yapıldığı iddiaları gündemi sarstı. İddiaya göre, Fenerbahçe Ülker'de forma giyen Emir Preldziç ile Galatasaray'dan sarı-lacivertlilere transferi Basketbol Federasyonu'nun onayını bekleyen İlkan Karaman, Furkan ve Göksenin'e "Galatasaray'dan ayrılın. Fenerbahçe'ye gelin" dedi. Teknik-idari ekipten bir kişi de benzer telkinlerde bulundu. Haziran ayı sonunda Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörlüğü'ne getirilen Murat Özyer'in Salı gecesi oynanan İtalya maçı sırasında twitter'a yazdığı "Milli Takım'ı alet etmeyin" ifadesinin de bu iddialardan kaynaklandığı öne sürüldü.

ATAMAN: ASILSIZ SPEKÜLASYON
Milli Takım İdari Menajeri Barbaros Akkaş, "İddialara gülüp geçiyorum. Önümüzde 6 tane çok önemli maç var. Bu polemikler takıma zarar verir" derken, Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, "Burası Milli Takım. Herkesin aklında sadece Milli Takım'ın başarısı var. Burada ayrımcılık, kulüpçülük yapılmaz. Bayrağı taşıyan bu takımın oyuncularının moralini bozmamak gerekir" ifadesini kullandı. G.Saray Başantrenörü Ergin Ataman iddialara twitter aracılığı ile "Arkadaşlar; Milli Takımımız çok önemli maçlar oynuyor. Asılsız spekülasyonlara kulak asmayın. Oyuncuların moralini bozmayalım" yanıtını verirken Özyer ise "Bana da gelen duyumlar var. Bunların duyumdan öteye gitmemesini temenni ediyorum" dedi.