Potada seçim heyecanı

TBF başkanlığı için aday olan Ali Doğan, kulüplerin desteğine, 20 yıldır başkan olan Turgay Demirel ise icraatlarına güveniyor

Cuma 31.08.2012
ABONE OL
Türkiye Basketbol Federasyonu 18 Eylül'de yapılacak zorlu seçime hazırlanırken, adaylar da çalışmalarını dört koldan sürdürüyor. Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park, Anadolu Efes ve Beşiktaş gibi önemli kulüplerin desteğini arkasına almayı başaran Ali Doğan, daha önce Bakanlık ve Milletvekilliği yapmış tecrübeli bir isim... Fenerbahçe ile birleşmeden önce uzun yıllar Ülkerspor'un başkanlığını yapan Doğan, Türk basketbolunda büyük bir uzlaşma ortaya koyacağını söyledi. Doğan, "Kulüplerimizin bu teveccühü aslında bana değil, çağdaş basketbol yönetim anlayışınadır" dedi.

'SIRA ALTIN MADALYADA'
Ali Doğan'ın ardından adaylığını açıklayan mevcut başkan Turgay Demirel ise, "Basketbol camiamız ile görüşmelerim sonrası adaylık kararı aldım" ifadesini kullandı. 20 yıldır Türkiye Basketbol Başkanı olan Turgay Demirel, "Erkek Milli Takımımız'ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ve Kadın Milli Takımımızın 2011 Avrupa Şampiyonası'nda kazandıkları gümüş madalyalar başarımızı açık şekilde gösteriyor. Sıra artık altın madalyalarda" diye konuştu.