Potada dev eşleşme

Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında gerçekleştirilen kura çekimine, Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park, Hacettepe Üniversitesi, Pınar Karşıyaka ve TED Ankara Kolejliler katıldı.

Beko Basketbol Ligi'nde lider durumda bulunan Galatasaray Medical Park, çeyrek finalde Anadolu Efes ile eşleşti.

-Eşleşmeler-

Eskişehir'de 6 ve 7 Şubat 2013'te tarihlerinde çeyrek final, 8 Şubat 2013'te ise yarı final maçları oynanacak. Final maçı 10 Şubat 2013'de
yapılacak.

''Sekizli Final''in çeyrek final ve yarı final eşleşmeleriyle maç tarihleri şöyle:

Çeyrek Final
------------
6 Şubat 2013:
Beşiktaş-TED Ankara Kolejliler
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker

7 Şubat 2013:
Galatasaray Medical Park-Anadolu Efes
Hacettepe Üniversitesi-Banvit

Yarı Final
-----------
8 Şubat 2013:
Beşiktaş-TED Ankara Kolejliler / Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker
Galatasaray Medical Park-Anadolu Efes / Hacettepe Üniversitesi-Banvit

-Görüşler-

Anadolu Efes Kulübü Yöneticisi Turhan Akyüz, Eskişehir'de kendilerini çok iyi maçların beklediğini ve kupayı kazanmak için maçlara çıkacaklarını, Galatasaray Medical Park Menajeri Ömer Yalçınkaya ise Anadolu Efes'le çok zor bir karşılaşma oynayacaklarını ifade etti.

TED Ankara Kolejliler Genel Menajeri Ali Kavaklıoğlu, 1972 yılında finalde Beşiktaş'ı yenerek bu kupayı aldıklarını ve yine Türkiye Kupası'nı kazanmak istediklerini kaydetti. Beşiktaş Basketbol Takımı Genel Menajeri Haluk Yıldırım ise geçen yıl olduğu gibi yine kupayı kazanmak istediklerini belirtti.

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Levent Türknas ile Fenerbahçe Ülker Genel Menajeri Serdar Apaydın, kupayı müzelerine götürmek için mücadele edeceklerini söylediler.

Hacettepe Üniversitesi Kulübü Başkanı Hamdi Çelik, Banvit'le zorlu bir maça çıkacaklarını ve kupaya katılan bütün takımlara saygı duyduklarını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN