Enes Kanter, Gülen'e bağlılık yemini etti

"Fetullahçı olduğum için kadro dışı kaldım" diyen Milli Basketbolcu Enes Kanter, bugün de Twitter üzerinde Gülen’e bağlılık yemini etti. Antrenör Ergin Ataman’a göre Enes Kanter’in kadro dışı kalmasının nedeni disiplinsiz davranışları. Enes, Türkiye Yunanistan’a yenilince attığı “hahahaha” şeklinde tweet ile basketbol camiasından büyük tepki toplamıştı. Şimdi “Türkiye’ye destek zamanı” şeklinde beyanat veren Enes Kanter ciddiyetsiz bulundu.

Enes Kanter, Gülen'e bağlılık yemini etti
FIBA Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım'ın aday kadrosunda yer almayan Enes Kanter, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Kanter, "Bana sunulan sebepler gerçeği yansıtmıyor. Kadroya alınmama sebebim, inandığım değerler ve siyasi görüşümdür." dedi.

NBA'de Oklahoma City Thunder forması giyen Enes Kanter, Twitter hesabından tartışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Cemaat'e bağlılığını bir kez daha ilan eden Kanter, Twitter'dan "Yaz Tarih! Mecnun, Leyla'yı bırakmazken, biz bu Yol da bu Dava da, asra GÜLEN yiğidi bırakırsak kalbimiz kurusun" diye yazdı. Kanter "GÜLEN" kelimesini büyük yazarak Fethullah Gülen'e göndermede bulundu.KADRO DIŞI KALMASININ SEBEBİ FETULLAHÇI OLMASI DEĞİL DİSİPLİNSİZ DAVRANIŞLARI

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, eylül ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nın kadrosuna, NBA ekibi Oklahoma City Thunders'ta çok iyi bir sezon geçiren Enes Kanter'i çağırmadı. Ataman, bu kararının gerekçesini, "Benden önceki dönemde yaşanan olaylar için özür dilemedi ve benim sıcak yaklaşımıma ilgi göstermedi" şeklinde açıkladı.

4-20 Eylül tarihlerinde Fransa, Hırvatistan, Almanya ve Letonya'nın ortak organizasyonuyla düzenlenecek 2015 FIBA Erkekler Avrupa BasketbolŞampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Takımımızın aday kadrosu açıklandı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, aday kadroya NBA takımlarından Oklahoma City Thunders'ta forma giyen Enes Kanter'i çağırmadı. Ataman, sezon ortasında transfer olduğu Oklahoma'da çok başarılı bir grafik çizen Enes'i neden davet etmediği konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. Enes Kanter'in, kendisinden önce ay yıldızlı ekibi çalıştıran teknik heyetle sorun yaşadığını hatırlatan Ataman, şunları söyledi:

"ENES İLE GURUR DUYUYORUZ FAKAT..."

"Enes NBA'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ediyor, biz de kendisiyle gurur duyuyoruz. Ancak son 2 yıldır Enes, çağrılmasına rağmen Türk Milli Takımı'na dahil olmadı. Benden önceki dönemi çok vurgulamak istemiyorum ama, geçen yıl göreve geldiğimde beyaz bir sayfa açacağımı ve kadroda tüm oyuncuları görmek istediğimi söyledim.

Bu dönemde Enes'le temas kurmaya çalıştım. Ancak bütün iyi niyetli çabaları rağmen Enes'ten herhangi bir cevap alamadım. Birkaç kez görüşmeye davet ettim ama bir türlü buluşamadık.

"TAM HAZIRLIKLARA BAŞLAYACAĞIMIZ DÖNEMDE AMELİYAT OLDU"

Enes geçen yılki Dünya Şampiyonası öncesi menajerleri aracılığıyla milli takıma geleceğini bildirdi. Fakat tam hazırlıklar başlayacağı dönemde menisküs ameliyatı oldu. Kapıyı gene açık bıraktım, ancak sakatlığı uzadı gelemedi. Biz de o süreçte milli takımda güzel bir uyum yakaladık. Uzun rotasyonunda Ömer Aşık, Furkan Aldemir, Semih Erden ve Oğuz Savaş gibi, mücadele ettikleri liglerde iyi işler yapan oyuncular var. Biz bu havayı gördük ve ona göre değerlendirme yaptık.

Enes benden önceki dönemde yaşanan olay için özür dilemedi ve benim sıcak yaklaşımıma olumlu cevap vermedi. Bu yüzden de milli takıma davet etmedik."

ENES KANTER OLAYI NEDİR?

Enes Kanter, 2012 yılında A Milli Takım kampına katılmayı reddetti. Bunun üzerine o dönemin Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Enes'in bir daha milli takıma çağrılmayacağını açıkladı. Yıldız oyuncu daha sonra milli takım Yunanistan'a yenilip 2013 Avrupa Şampiyonası'ndan elenince, "Hahahahaha" şeklinde tweet attı.


ENES KANTER, PLAYBOY KIZLARIYLA!

Enes Kanter'in skandalları "hahahahaha" tweetiyle sınırlı kalmadı. 3 sene önce Euro Basket 2013 elemeleri için 12 Dev Adam'ın kritik Çek Cumhuriyeti maçına çıktığı gün, Enes'in Twitter hesabından Playboy kızlarıyla çekildiği fotoğrafları paylaşması da tepkilere neden olmuştu.Goller Cepte
BİZE ULAŞIN