Yıldızlar da kayar

NBA'in eski yıldızlarından Vin Baker, basketbolu bıraktıktan sonra battı. Alkol, yanlış yatırımlar ile serveti tükenen Baker şimdi son şansını kullanıyor

Yıldızlar da kayar
2000 yılındaki Sydney Olimpiyatları'nda ABD Milli Takımı ile altın madalyası olan, NBA'de 4 kez All-Star seçilen Vin Baker, 2006 yılında kariyerine son verdikten sonra adeta dibi gördü. Saha dışında alkol problemi yaşayan ve kilo alan Baker, 5 yılda bütün kariyeri kazanımlarını kaybederek batmıştı. Eski sporcu şimdilerde ise ünlü kahve dükkanı zinciri Starbucks'ta barista (kahveleri hazırlayan kişi) olarak eğitim alıyor.

110 MİLYON DOLARI BATTI
Evli ve 4 çocuk sahibi olan Baker, Connecticut'ta açacağı kahve dükkanıyla ilgili olarak, "Bana bu fırsat verildiği için teşekkür ederim. Starbucks düzenli müşterileri olan bir yer ve birçoğu beni tanıyor. Bu şirkette herkes için bir fırsat var" şeklinde konuştu. 43 yaşındaki eski sporcu, NBA kariyeri boyunca 110 milyon doların üzerinde gelir elde etmişti.

SONUM ÖLÜM OLABİLİRDİ!
Elindeki son parayla bu işletmeyi kurduğunu söyleyen Baker, "Sonum uyuşturucu ya da ölüm olabilirdi, bu tip durumlarda sık görülüyor ama burada olmaktan dolayı mutluyum" diyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN