İlk hedefimiz Avrupa bileti

Bursa'yı bir basketbol şehri haline getirmek istiyoruz. Bursa dendiğinde insanların aklına basketbol gelsin. Bunun için de tesis konusunda önemli adımlar attık. A Takım seviyesinde başarı da çok önemli ama biz altyapıda fark yaratmak istiyoruz. Bu sezon ligde ilk hedefimiz Avrupa kupalarına katılacak bir derece elde etmek

İlk hedefimiz Avrupa bileti
Spor Toto Basketbol Ligi'nin yeni takımlarından TOFAŞ'ın CEO'su Cengiz Eroldu yakın ve kısa vadede hedeflerini medya ile paylaştı. İşte satırbaşları: "İlk hedefimiz Bursa'yı bir basketbol şehri haline getirmek. Artık Bursa dendiğinde insanların aklına basketbol da gelsin istiyoruz. Bir başka hedefimiz ise, Bursa'dan yetişen oyuncularımızın ve teknik adamlarımızın Türkiye ve dünya basketboluna katkı veren isimler olması. Bunun için iki önemli konuda adım attık. İlki sadece Bursa'nın değil, ülkemizin de önemli basketbol üslerinden biri haline gelecek yeni spor salonumuz. Ayrıca önemli bir sporcu sağlığı merkezi de var. İkincisi ise tüm Bursa'yı içine alarak, basketbola gönül verenlerin yanında duracak olan Yeni Nesil Tofaş projesi... Proje olgunlaştığında sizlerle paylaşacağız. Teknik adamlarımız Bursa'da aklında ve yüreğinde basketbol olan pek çok gencin ve ailenin coach'u olacak...

ALTYAPI BÜYÜYECEK
A takım seviyesinde sportif başarı tabiki çok önemli.. Ancak bununla birlikte hedefimiz ülkemizin basketbol altyapısında fark yaratmak. Altyapıya önemli kaynak ayırmak yerine A takım bütçesini artırabileceğimizin de farkındayız. Ancak biz Tofaş olarak basketbol liglerinde mücadele eden diğer takımlarla olan farkımızı sürdürülebilir ve sürekli gelişen altyapı çalışmalarımızla göstermek istiyoruz. Bu sezon planlarımız çerçevesinde ligi Avrupa kupalarına katılım sıralamalarında bitirmek hedefindeyiz. Altyapıdan çıkan ve A takımda oynayan 4 oyuncumuz var. Onları daha da geliştirmenin de hedeflerimiz olduğunu söyleyebiliriz.

HER ZAMAN YANLARINDAYIM
Bu mücadelede teknik heyet ve oyuncularımızı yalnız bırakmamak adına ben de başkan olarak her zaman yanlarında olacağım. Bugün yakaladığımız bu coşkunun ve basketbolsever Bursa halkı ile yaşadığımız birlikteliğin, en zor hedefleri bile kolaya çevireceğine yürekten inanıyorum. Yeni sezonda takımımıza başarılar diliyorum.

TÜRK BASKETBOLUNUN SİMGESİ ORHUN ENE
Coach'umuz Orhun Ene, Türkiye'de basketbolun yükselişinde tüm kritik virajlarda oyuncu ve teknik adam olarak görev almış bir isim. Bu ligde çok farklı takımlarda oynamı, antrenörlük yapmış, basketbolu ve Türkiye ligini çok iyi bilen bir kişi. Türkiye'de basketbol adına oluşan tüm know-how'ı kullanmak, oyuncuların her türlü sorununda, başarısında, sevincinde yanında yer alan bir coach bulmak, taraftarla takım arasında güçlü bir bağ oluşturmak adına simge bir isim yaratmak her kulübün hedefleridir. Biz bu hedeflere bu özellikleri kendisinde barındıran Orhun Ene'yle çalışarak ulaşmak istiyoruz. Orhun'un da kendi hedefleri var ve Tofaş'ta kendisinin de fark yaratabileceği bir ortam bulduğunu düşünüyoruz.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN