Pire’ye kaldı

Efes, müthiş başladı ancak son çeyrekte yapılan basit hatalar, Dörtlü Final şansını salı günü Pire’de oynanacak 5’inci maça bıraktı

Pire’ye kaldı
Anadolu Efes, Dörtlü Final için ayağına gelen kısmeti tepti... Tıklım tıklım dolu Abdi İpekçi'de Olympiakos'a 74-62 yenildi ve seri 2-2'ye geldi. İlk 5 dakika Efes, fırtınası esti. Olympiakos'un hava atışıyla başlayan gerginlik gayretine takılmadan 18-6 öne fırladı Efes. Doğuş, Spanoulis'i kilitlemiş, savunma kusursuz yardımlaşırken Granger penetre basketleri, Cedi smaçları ile potayı kevgire çevirmişti.

TOP KAYIPLARI VE KAÇAN FAULLER YAKTI
Ancak sürekli tempoyu düşürmeye çalışan konuk ekip amacına ulaştı. Hakemler de sertliğe göz yumunca ilk yarı sonunda 3'e inen fark, ikinci yarı başında sıfırlandı. Dunston'a pota altında Young ile çözüm getiren Pire ekibi, Spanoulis'in yönetiminde 74-62'lik galibiyete ulaştı. Efes, tam 15 hücum ribaundu aldı ama 14 top kaybı yapınca bir değeri kalmadı. Üç sayı çizgisinin gerisinden 19 denemede sadece 3 isabet çıkması ve ikinci devre kaçan 6 serbest atış da adeta rakibe piyango oldu.

REAL DAÇKA'YI GEÇTİ, FENER'E RAKİP OLDU
THY Avrupa Ligi çeyrek final serisi dördüncü maçında Darüşşafaka Doğuş, İstanbul'da Real Madrid'e 89-78 yenilince seriyi 3-1'e getiren İspanyollar, Final Four'da Fenerbahçe'nin rakibi oldu. Başa baş giden ilk çeyrek 24-21 Real üstünlüğünde sona erdi. İkinci periyoda iyi giren Daçka, 12. dakikada 28-26 öne geçti. Ancak kısa sürede cevap veren Madrid devreyi 45-38 avantajlı kapattı ve bir daha Daçka'yı oyuna ortak etmedi.
BİZE ULAŞIN