NCAA Türkiye seçmeleri yapıldı

NCAA Türkiye seçmeleri yapıldı

Toplamda 100 sporcunun katıldığı Amerikan Üniversite Sporları Federasyonu (NCAA) basketbol seçmeleri, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da gerçekleşti.

  • Basketbol
  • Perşembe 04.05.2017 11:51

Tüm dünyada, NBA'e oyuncu yetiştiren lig olarak kabul gören ve Türk gençlerine ABD'nin kapılarını ardına kadar açan 'ABB Showcase 2017 Amerikan Kolej Basketbolu Seçmeleri', erkek ve kız toplamda 100 sporcunun 3 gün boyunca ortaya koyduğu kıyasıya mücadelenin ardından tamamlandı.

28-29 ve 30 Nisan tarihleri arasında, İstanbul Beylikdüzü For Life Sport Center'da düzenlenen NCAA Türkiye seçmeleri, 14 ve 20 yaş arasındaki 100 gencin soluksuz mücadelesine sahne olurken, organizasyon için Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen antrenörler, takım gözlemcileri ve Avrupa'nın öne çıkan yetenek avcıları gençleri mercek altına aldı. Organizasyonda ayrıca her bir sporcunun özelliklerine göre fundamental antrenmanları, koç klinikleri, yurtdışında eğitim ve spor yaşamı hakkında da özel seminerler ve bilgilendirme toplantıları yapıldı.

YETENEK AVCILARI İSTANBUL'A YAĞDI

NCAA Türkiye seçmelerine, Los Angeles Lakers, Phoenix Suns ve Portland Trail Blazers gibi NBA takımlarının yanı sıra, Oklahoma, Indiana ve Marquette gibi NCAA'in çok önemli takımlarında görev yapan ve tüm dünyada Triangle Offense'in mücidi olarak kabul gören efsane Dan Panaggio'nun yanı sıra, kolej ligi takımlarından Lamar Community College'in Türk başantrenörü Sercan Fenerci ve asistan koç Rian Stubbs, Avrupa çapında yetenek avcıları olarak kabul edilen Momir Gajic, Julius Kalneitis, Milos Lopicic, Tijana Gajic ve Bernie Miller katıldı.

Yapılacak değerlendirmeler sonrasında yeterli görülen sporcular, Ağustos ayından itibaren eğitim ve spor yaşamını, elde edecekleri basketbol bursu ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nin elit lise ve kolejlerinde sürdürme ayrıcalığına sahip olacak.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN