Bundan iyisi Devler Ligi

Avrupa Şampiyonu basketbolcularını öven F.Bahçe Başkanı Yıldırım, bu başarının geçilmesi için kriteri açıkladı: Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu

Bundan iyisi Devler Ligi
Fenerbahçe kulüp dergisinin Haziran sayısının kapağını Avrupa Şampiyonu basketbol takımı süslerken başkan Aziz Yıldırım, köşe yazısını şampiyonlara ayırdı. Yıldırım, şampiyon basketbolcularını överken, bu başarının geçilmesi için Türk futbolunun kazanması gerektiği kupayı da açıkladı. İşte yazıdan o bölümler: "Bu kupa, spor dünyasının bu organizasyona verdiği değer göz önünde bulundurulduğunda, Türk spor tarihinde kulüpler bazında elde edilen en büyük başarıdır. Türk spor tarihinde artık elde edilen bu başarıyı geçebilecek tek başarı kıstası, bir Türk kulübünün futbolda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanması olacaktır. Fenerbahçe'nin, Avrupa'nın bu en büyük kupasını her sene müzesine getirmeyi bir gelenek haline getireceğine eminim."

BİLMEDEN KONUŞUYOR
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Euroleague hırsızlık organizasyonudur" demişti. Euroleague Marka ve İletişim Direktörü Alex Ferrer, dün Orman'a yanıt verdi: "Euroleague Basketbol, Fikret Orman'a cevap vermeyecek çünkü bilmediği bir şey hakkında konuşuyor. Kamuya açıklama yapmadan önce herkesin bilgi sahibi olması gerekir. Yine de, bahsettiği noktaların bazılarını işaretlemek için Euroleague'in ekonomik dağıtım kriterlerinin her katılımcı kulüp için daima çok açık olduğunu belirtmek önemlidir. Sayın Orman'ın sözlerinin aksine, kulüpler şirketin çoğunluk hissedarlarıdır ve bu nedenle hukukun sağladığı tüm bilgileri ayrıntılı olarak alırlar ve gelir dağılımı da dahil olmak üzere her konuda kararlar alırlar."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN