Ersan tartışması

Ersan İlyasova’nın, yorgunluk bahanesi ile A Milli Basketbol Takımı’ndan affını istemesi tartışma yaratırken, eşinin baskısı ile bu kararı aldığı da iddia edildi

Ersan tartışması
Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi A Milli Takım'da Ersan İlyasova sıkıntısı yaşanıyor... Tecrübeli basketbolcu Milli Takım'a gelmeyeceğini bildirdikten sonra nedenini sosyal medyadan açıkladı: "Fiziken ve psikolojik olarak Milli Takımımız'a katkı verecek bir durumda değilim. Bu sebeplerden dolayı Milli Takım'a katılamama ihtimalim hakkında Federasyonla son aylarda birçok görüşmemiz oldu. Bu vesileyle, üzülerek belirtmek isterim ki, Milli Takımımız'da yer alamayacağım." Ancak Ersan'ın eşinin baskısıyla bu kararı aldığı iddia edildi.

TÜRKİYE'YE AYIP EDİYOR!
Ersan İlyasova'nın yorgunluğu sebebiyle EuroBasket'e gelmeyeceğini açıklaması üzerine Ergin Ataman bu karara tepki gösterdi. Eski Milli Takım koçu Ataman, "Ersan her yıl aynı şeyi yapıyor. Onu yetiştiren ve NBA kapısını açan Türkiye'ye ayıp ediyor. Ancak bizim ayıbımız yeni Ersanlar yetiştirememek" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN