Devler kapıyı açtı

Önceki gün Rusya’ya çok iyi mücadele etmesine rağmen mağlup olan 12 Dev Adam, D Grubu’nda ilk 4’e girme yolundaki kritik maçta Britanya’yı yenerek rahat nefes aldı. 24 sayı kaydeden Melih Mahmutoğlu yıldızlaştı

Devler kapıyı açtı
Önceki gün inanılmaz mücadele etmemize rağmen kaybettiğimiz Rusya maçından sonra çok yorulan oyuncularımızın Britanya önünde ne kadar dirençli olacağı sonucu belirleyecek en önemli faktördü. Rusya önünde sayı üretemeyen Melih Mahmutoğlu'nun bulduğu üçlükle başlayan maçta zaman zaman yine tıkanmalar yaşadık ama mücadelenin sonunu rahat getirerek 84-70'lik skorla ilk galibiyetimizi aldık. İlk 6 dakikayı 16-10 geride kapattıktan sonra yakaladığımız 10-0'lık seriyle 20-10'luk üstünlüğü yakaladık ve bir daha geriye düşmedik. Kısıtlı hücumumuz için kritik rolü olan Melih Mahmutoğlu'nun 11'de 7 üçlükle 24 sayı üretmesi galibiyetin anahtarı oldu. Pota altında müthiş savaşan Semih Erden de 19 sayı ile çok önemli katkı verdi. Şimdi bir gün dinlenip yarın Sırbistan önünde de 40 dakika bu mücadeleyi sergileyip, skorerlerimizin de gününde olmasını bekleyeceğiz.

"BİZ DE HERKESİ YENEBİLİRİZ"
Türkiye A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, "Kazanmak önemliydi. Sonunu iyi bitirdik. Bundan sonra kazanmak için elimizden geleni yapacağız" dedi. Sarıca, "İlk yarı mükemmele yakın oynadık. Bence herkes yenilebilir. Biz de herkesi yenebiliriz. İçeriyi kontrol edebilirsek Sırbistan'ı mağlup edebiliriz" ifadesini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN