Son topa kadar

Avrupa Şampiyonası’nda son 16’ya kalmayı garantileyen milli takımımız, D Grubu’nda sıralamadaki yerini belirleyecek olan maçta, Letonya karşısına çıkıyor. 20:45’teki maçı NTV Spor naklen yayınlıyor

Son topa kadar

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda evsahibi olarak başladığımız D Grubu'nda 4 maçın ikisini kazanarak son 16'ya kalmayı garantileyen 12 Dev Adam bugün geleceği için karar vereceği maça çıkıyor. 20:45'teki Letonya maçını kazanırsak, grubu üçüncü bitireceğiz ve ikinci turda C Grubu ikincisi Hırvatistan ile karşılaşacağız. Yenilgi halinde ise 4. olup, C Grubu lideri İspanya karşısına çıkacağız. Yani kısaca bugün her şey bize bağlı... Ayrıca rakibimiz ile yaptığımız 9 maçın 7'sini kazanırken, 3 resmi karşılaşmada galip geldiğimizin de altını çizelim.

TÜM BİLETLER SATILDI
Ülker Spor Salonu'ndaki maçın biletleri dün bitti. Başantrenör Ufuk Sarıca da, "Rakibimiz çok önemli bir takım. Ancak onları yenip inşallah 3. olarak gruptan çıkacağız" derken, instagram hesabından paylaştığı 'Son topa kadar oyunun içindeyiz' mesajı ile de stratejimizin değişmeyeceğini gösterdi. Cedi Osman da, twitter hesabından "Son topa son düdüğe kadar demiştik. Sözümüzden dönmüyoruz. Sırada Letonya maçı var" yorumunu yaptı.

CUMHURBAŞKANIMIZ DA GURUR DUYDU
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 12 Dev Adam'ın sergilediği mücadeleyi ayakta alkışladıklarını belirterek, "Belçika maçını izlerken, Sayın Cumhurbaşkanımız ile 2-3 kez konuştuk... O da mücadelelerinden ötürü arkadaşlarımızla gurur duyduğunu iletti" dedi. Hidayet Türkoğlu, "Turnuva öncesi önümüze maç maç bakacağımızı ve ilk hedefimizin gruptan çıkmak olduğunu söylemiştim. Şimdi turu garantiledik. İnşallah taraftarımız Letonya maçında da gençlerimizi yalnız bırakmaz. Çünkü önemli zamanlarda itici güç oldular" diye konuştu.

YİNE SAVAŞACAKLAR
TBF Ceo'su Ömer Onan, A Milli Takım'ın Letonya karşısında da kazanmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirterek, "Takım maçın öneminin bilincinde. Bence Belçika karşısında bile bu maçı düşünüyorlardı... Bu gözüktü... Nasıl daha önce son topa kadar savaşıyorlarsa, bu maçta da savaşacaklardır" ifadesini kullandı.

HAYDİ SİNAN ERDEM'E
Dört ülkenin evsahipliği yaptığı Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ilk tur maçlarının tamamlanmasının ardından heyecan İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'na taşınacak. Gruplarında ilk 4'e giren takımların yer alacağı son 16'da A ve B Grubu'ndan çapraz eşleşen takımlar cumartesi günü mücadele edecek. Milli Takımımız ise pazar günü sahaya çıkacak.

BİZE ULAŞIN