Kulüpler kazandı

“Bizi en çok üzen şey sözleşmenin Harun Erdenay döneminde ve onun imzasıyla hayata geçirilmesiydi”

Kulüpler kazandı
'Revizyonla birlikte 20 milyon dolarlık kayıp önlendi'

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, 10 aydır önceki yönetimin merkezi pazarlama ajansı Infront ile imzaladığı sözleşmeyi revize etmek için çalıştıklarını belirtti... Nihayet amaçlarına ulaştıklarını belirten Türkoğlu, "Anlaşma bir önceki federasyon tarafından hazırlanmış, Harun Erdenay döneminde ise onun imzasıyla hayata geçirilmiş. Bizi en çok üzen, Erdenay'ı bu duruma sokmuş olmaları" açıklamasını yaptı.

GELİRLER 3 MİLYON DOLAR ARTACAK
Eski ile yeni anlaşmayı kıyasladıklarında kulüplerin yıllık 3 milyon dolar daha fazla geliri olacağını vurgulayan Türkoğlu, "Anlaşmanın süresine bakacak olursanız 20 milyon dolara yakın bir kayıp gerçekleşecekti. Bu yenileme ile kazanan federasyon ve kulüplerimiz olacak" ifadelerini kullandı. Türkoğlu'nun açıklamalarından diğer satırbaşları şöyle:
Avrupa Şampiyonası'nda genç kadro ile istediğimiz sonuçları elde edemedik ama takımımız ortaya koyduğu mücadele ile halkımızı mutlu etti. Ufuk hoca ve ekibi iyi iş çıkardı.

CUMHURBAŞKANIMIZ ONURLANDIRDI
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la şampiyona boyunca sık sık görüştük. Turnuva başlamadan önce son antrenmanımıza gelerek bizi onurlandırdı. Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak, 3-4 maçımızı izledi. Diğer bakanlarımız da bizi arayarak yanımızda olduklarını belirtti. Final maçında da Başbakanımız Binali Yıldırım, bizi onurlandırdı. Devlet büyüklerimiz hep yanımızda oldu.
FIFA Avrupa Başkanı Turgay Demirel'in kendi ülkesinde yapılan organizasyonda bariz hakem hatalarına duyarsız kalması bizi ve oyuncularımızı gerçekten üzdü.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN