THY Avrupa Ligi'nde CSKA liderliğini sürdürdü

Ligde 17. hafta maçlarının ardından CSKA Moskova liderliğini sürdürdü. Anadolu Efes, evinde Kızılyıldız MTS'yi, Fenerbahçe Doğuş ise rakip sahada Valencia'yı mağlup etti.

THY Avrupa Ligi'nde CSKA liderliğini sürdürdü

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 17. hafta karşılaşmaları sonunda, Rus ekibi CSKA Moskova liderliğini sürdürdü.

Geride kalan haftada Olympiakos'un averajla önünde bulunan CSKA Moskova, Yunan ekibinin deplasmanda Baskonia'ya 86-54 yenilmesi sonrası, İtalya'nın AX Armani Exchange Olimpia Milan takımını rakip sahada 107-81 mağlup ederek zirvenin tek başına sahibi oldu.

Organizasyonda mücadele veren Türk ekiplerinden Fenerbahçe Doğuş, deplasmanda Valencia'yı 80-67 yenerek 5. sıradaki yerini korurken, Anadolu Efes ise sahasında Kızılyıldız MTS'ye 104-95 üstünlük sağlayarak 15.'liğe yükseldi.

SONUÇLAR

Panathinaikos Superfoods-Barcelona Lassa: 84-75

Maccabi FOX-Brose Bamberg: 90-88

AX Armani Exchange Olimpia Milan-CSKA Moskova: 81-107

Valencia-Fenerbahçe Doğuş: 67-80

Khimki-Real Madrid: 78-95

Anadolu Efes-Kızılyıldız MTS: 104-95

Zalgiris Kaunas-Unicaja Malaga: 79-77

Baskonia-Olympiakos: 86-54

Puan durumu

TakımMaçGMAYPuan
1. CSKA Moskova171341505133230
2. Panathinaikos Superfoods171251339128629
3. Olympiakos171251242123129
4. Real Madrid171161445132728
5. Fenerbahçe Doguş171161330122128
6. Zalgiris Kaunas171161348134428
7. Maccabi FOX17981367139426
8. Khimki17981312135626
9. Baskonia17891379135825
10. Unicaja Malaga177101298135724
11. Kızılyıldız MTS177101319139224
12. Barcelona Lassa176111371134023
13. Brose Bamberg176111255135323
14. Valencia175121270132122
15. Anadolu Efes175121327139422
16. AX Armani Exchange Olimpia Milan174131315141621

BİZE ULAŞIN