Hiddink'e Anzhi şoku!

Guus Hiddink ile adı anılan Anzhi Mahaçkala tercihini yerli hocadan yana kullandı

  1. Haberler
  2. Futbol
Salı 27.12.2011 14:14 ABONE OL
Uzun zamandan beri Hollandalı teknik adam Guus Hiddink'in Anzhi Mahaçkala ile anlaştığı iddia edilirken, Rus temsilcisi tercihini yerli hocadan yana kullandı. Anzhi kulübü Yuriy Krasnojan ile beş yıllık anlaşma imzaladı.

Son dönemlerde ses getiren transferlere gündeme gelen Anzhi Mahaçkala teknik direktör arayışlarında mutlu sona ulaştı. Yerli ve yabancı basında Aznhi'nin ismi devamlı dünyaca ünlü hocalarla anılırken en çok gündeme gelen isim ise eski Türkiye A Milli Takım hocası Guus Hiddink olmuştu. Rusya temsilcisi 48 yaşındaki Yuriy Krasnojan ile 5 yıllık sözleşme imzalayarak tüm dedikodulara son verdi.

Uzun zamandan beri takım için teknik hoca aradıklarını ifade eden Anzhi Kulüp Başkan Yardımcısı German Çistyakov, "Yuriy Krasnojan ile görüşmelerimiz çok hızlı ve olumlu geçti ve kontratımızı imzaladık. Yeni hocamızın kalitesine çok güveniyoruz zaten kendisini kanıtlamış birisi." diye konuştu.

Kendisine duyulan güvenden dolayı kulüp yöneticilerine teşekkür eden Yuriy Krasnojan, en popüler takımla anlaştığını dile getirdi. Krasnojan, "Yerli ve yabancı futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği takımda çalışmak oldukça zor, ancak bir o kadar zevk verici." şeklinde konuştu. Hedeflerinden bahseden Krasnojan, "Öncelikler yeni takımımla tanışacağım ve yapısını inceleyeceğim. Önümüzde kamplar var, burada oyuncuları inceleyeceğiz ve ilerleyen dönemde kadroda değişiklikler yapacağız." dedi.

Yuriy Krasnojan kariyerine 1980 yılında Nalçik Spartak takımında futbolcu olarak başladı. 1990 yılında Etalon isimli takımın oluşturulmasında yer aldı. Etalon ismi Avtozapçast olarak değiştirilen takımda üç yıl top koşturan Krasnojan bu kulüpte antrenörlük yaptı. Daha sonra Nalçik Spartak ve Lokomotiv Moskova takımlarını çalıştırdı. En son olarak Rusya Genç Milli Futbol Takımı'nı çalıştıran Krasnojan Anzhi ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Krasnojan, belli bir süre genç milli takımı da çalıştırmaya devam edecek.

Daha önce Fabio Capello, Marcello Lippi, Rafael Benitez ve Guss Hiddink gibi isimlerin Anzhi takımı ile anlaşacağı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU