Q7 ayarında oyuncum yok

Teknik direktör Carlos Carvalhal, Quaresma ve Çin kulüplerinin radarına giren Almeida'ya övgüler yağdırdı

Salı 27.12.2011
Son Güncelleme: Salı 27.12.2011
ABONE OL
Sezon başında Trabzonspor'dan gelen Egemen'in performansını öven Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, "Tam bir merkez oyuncusu. Onun için üzülüyorum. 23-24 yaşında bir oyuncu olsaydı, Milan, İnter gibi dünyanın dev kulüplerinde rahatlıkla oynayabilirdi" dedi ve vatandaşları için de "Almeida ve Quaresma seviyesinde oyuncumuz yok" diye yakındı. Lig Tv'ye konuşan Portekizli hoca, genel koordinatörlüğe getirilen Tayfur Havutçu hakkında "Tayfur çok iyi bir insan, ben de öyleyim. İyi insanlar iyi geçinir. Herkes kendi işini yaptığında kulüp başarıya gidecektir" yorumunu yaptı. Carvalhal, ülkesinden çıkan Villas Boas ve Mourinho gibi hedefleri olup olmadığı sorusuna "Bütün samimiyetimle söylüyorum; şu an sahip olduğum camiayı hiçbir kulüple değişmem. Burada bulunduğum için çok mutluyum" ifadesini kullandı.

'YENİLER 2. YARI DAHA İYİ OLACAK'
Tatilini Portekiz'de geçiren Carvalhal, Beşiktaş'ın çok değerli oyunculara sahip olduğunu hatırlatarak "Dışarıdan gelen futbolcular adaptasyon konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Türk futbolu çok kolay değil. Zamanla uyum sağlayacaklardır. Edu, Alves, Sidnei ve Burak gibi futbolcular ikinci yarıda daha faydalı olacaklardır" diye konuştu. Mustafa Pektemek'in takım için önemli bir isim olduğunu söyleyen Portekizli hoca "Yeni gelen isimler içinde en iyisi Mustafa. Avrupa'da büyük başarı gösterebilir" yorumunu yaptı. Carvalhal son olarak Beşiktaş taraftarını çok sevdiğini söyledi.

SÜRPRİZ TALİP VAR
Beşiktaş'ın suskun golcüsü Hugo Almeida, Uzak Doğu pazarında! İsmi sır gibi saklanan bir Çin kulübünün, Almeida transferi için 20 milyon Euro'yu gözden çıkardığı iddia edildi.

https://www.sabah.com.tr