Sadece gerçekler

PFDK Üyesi Delidere "Emre'nin avukatı değilim" açıklamasını gönderdi Delidere, Ekrem Okumuş Etik Kurulu'na ifade verirken yanında mıydı? Delidere, şikeden gözaltındaki hangi ismi ziyaret etti?

Avukat Fesih Delidere "PFDK Üyesi Delidere Emre'nin avukatı çıktı" başlıklı haberimizle ilgili bir açıklama gönderdi. Bu açıklamayı yanda okuyabilirsiniz. Öncelikle; Delidere'nin Emre'nin avukatı olduğu iddiası gazetemize değil, Ahmet Bulut'a aittir. Bulut, "müşteki" olarak Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde (KOM) 11 Temmuz'da 13:40'ta verdiği ifadenin 13. sayfasında şöyle diyor: "Trabzonspor'un suç duyurusunda bulunduğunu duymamız sonucu Sami Dinç'in ofisinde Sami Dinç, Ekrem Okumuş, Emre Belözoğlu ve Fesih Delidere ile Sami Dinç ve Fesih Delidere'ye konu ile ilgili vekalet vermek için buluştuk. Bu görüşmeden sonra Sami Dinç ve Fesih Delidere'ye vekalet verdik." Bulut, 14. sayfada "Sami Dinç ve Fesih Delidere'ye konu ile ilgili vekalet verdik" cümlesini tekrarlıyor. Ahmet Bulut'un Emre Belözoğlu'nun menajeri ve Ekrem Okumuş'un çalıştığı şirketin sahibi olduğunu hatırlatalım.

TFF'YE DELİDERE DE GİTTİ
5 Haziran'daki söz konusu buluşmayla ilgili Ekrem Okumuş'un 2 Ağustos'ta saat 10:45'te KOM'da verdiği ifade: "Sami Dinç'in ofisinde buluşmaya Emre ve Ahmet ile gittim. Ofiste Sami Dinç ve Fesih Delidere vardı. Trabzon'un hakkımızda verdiği suç duyurusu hakkında görüşme yaptık. Bu konuda bizi savunacak bir ceza avukatı aradık. Burada Fesih isimli avukatla konuyu konuştuk. (...) Federasyona da bu konuda ifade verdik. Ben ifademe Fesih Delidere ile gittim." Ve Emre Belözoğlu'nun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki 2 Ağustos tarihli sorgulama tutanağı... Burada da, "Ekrem Okumuş yakın arkadaşımdır. Aynı zamanda menajerim olan Ahmet Bulut'un asistanıdır. (...) 5/6/2011 tarihinde avukatım olan Sami Dinç'in ofisinde Ahmet Bulut, Ekrem Okumuş ile birlikte Avukat Sami Dinç ve Ekrem Okumuş'un avukatı Fesih Delidere ile buluştuğumuz doğrudur. Mesaj olayından dolayı Futbol Federasyonu Etik Kurulu'nda hakkımdaki soruşturmadan dolayı ifadem alınacaktı. İfade öncesi avukatlarla bir görüşme yapmıştım" cümleleri var.

BELÖZOĞLU DA GÖRÜŞTÜ
Emre Belözoğlu, TFF Etik Kurulu'na ifade vermeden önce avukatlarla görüşme yaptığını açıklıyor. Bu iki avukattan biri Fesih Delidere... Belözoğlu'nun KOM'daki ifadesi de Fesih Delidere ile görüş alışverişini doğruluyor: "O dönemde TFF Etik Kurulu beni ifadeye çağırmıştı. Fesih Delidere'nin Ekrem Okumuş'un avukatı olması bu (5 Haziran'daki) buluşmada kararlaştırılmıştı. Sami Dinç de benim avukatlığımı yapmaktaydı. Etik Kurulu'na gitmeden evvel detaylı bir görüşme yapmak üzere bir araya gelmiştik." Belözoğlu, Bulut, Okumuş dışında Fesih Delidere ile örneğin Şekip Mosturoğlu'nun bağlantısı var mı? Bu sorunun yanıtı "Gözaltı ziyaretleri" başlığında..