"Bobo ile alakalı sıkıntı yok"

Cumartesi 31.12.2011 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 31.12.2011 14:36
ABONE OL
Transfer çalışmalarının Noel tatili nedeniyle aksadığından yakınan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, hafta içinde transferi tamamlamak istediklerini belirtti.

Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'da Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, antrenman öncesi basına açıklamalada bulundu. Özlüce Tesisleri'nde Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına yeni yıl mesajı ile başlayan Sağlam, "2011'i bitiriyoruz. 2012 yılının öncelikle tüm dünya açısından barış ve huzur içinde geçmesi en büyük dileğimiz. Ülkemizde huzur içerisinde, sağlıklı, mutlu ve geleceğe yönelik tüm ülkemizi umutlandıracak çalışmalarla dolu bir yıl istiyoruz." dedi.

Futbol açısından 2011'in Türkiye için pek parlak geçmediğinin altını çizen Ertuğrul Sağlam, "Futbola döndüğümüz zaman 2011 yılı Türk futbolu açısından parlak bir yıl olmadı. Ama 2011'de yaşanan bu sıkıntıların 2012 ile son bulması, yeni yıl ile Türk futbolunun geleceği açısından güzel bir yıl geçirmesi en büyük dileğimiz." şeklinde konuştu.

2011'in ilk bölümünün Bursaspor açısından da pek parlak geçmediğinin altını çizen Teknik Direktör Sağlam, "Yani Mayıs'a kadar olan bölümü bizim açımızdan iyi geçti diyebiliriz. Sezonu 3'üncülükle bitirdik. Ki o üçüncülük nereye gidecek onu da bilmiyoruz.'' diyerek şöyle devam etti:

''Fakat bu sezonun ilk böümü sıkıntılı bir dönem oldu. 2012 ile birlikte bu sıkıntıları tamamen ortadan kaldırıp gelecek adına sevenlerini umutlandıran ve çok yakın geçmişte olduğu gibi 2012'nin ilk bölümü de kendimize yakışır bölümde geçmek ve sonrasıyla alakalı da iyi bir altyapı oluşturmak bizim için önemli. Bursaspor için de 2012'nin öncelikle huzur içerisinde, karmaşa ve kaos ortamı yaşanmadan, sağlıklı, sakatlıktan uzak ve başarılar dolu bir yıl olmasını diliyorum."

Transfer konusunda da açıklamalarda bulunan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam şunları söyledi:

"İnsua ile bugün yarın yollarımızı ayırıyoruz. Oyuncu da anlayış gösterdi. İki taraf da mağdur olmadan ayrılacak. Tagoe ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kendi menajeriyle de görüştük. Takım içinde Ramazan, Cemal, Deniz Aslan, İsmail Haktan'ı kiralık olarak göndermeyi düşünüyoruz. Bunun yanında tabi içeriden belki 1 yabancıyla daha yollarımızı ayırabiliriz. İlerleyen günlerde farklı düşünce olursa bunu paylaşırız."

TRANSFER ÇALIŞMASI NOEL TATİLİNE TAKILDI
Transfer ile ilgili çalışmalara da değinen Sağlam, "Gelecek oyuncularla alakalı belki işler yavaş gidiyor ama, yarın gaza basıp birkaç gün içinde somut adımlar atmak istiyoruz. Kiritik bir dönem, kimseyle görüşemiyorsunuz. Onlar işlerine bağlı ama tatilde iş yapmıyorlar. Bugün haftasonu, yılbaşı derken pazartesi'den sonra bu transferleri netleştirmemiz gerekiyor. Şu anda çok somut bir gelişmemiz yok ama adım adım ilerliyoruz." dedi.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Serdar Özkan ile ilgili yöneltilen soruya da şu cevabı verdi:

"Serdar Özkan ile biz de ilgilendik. Beşiktaş'ta çalıştığımız dönemde bizle beraber çıkış yaptı, milli takıma girdi. Bizim değer verdiğimiz arkadaşımız ama transferle alakalı oraya bir yabancı sağ kanat oyuncusu düşünüyorduk. Onun durumuna göre netleşebilir."

Ertuğrul Sağlam, Popov ile alakalı olarakta her hangi bir gelişme olmadığını belirterek, "Kulübü bırakmıyor zaten. O türlü oyuncular transfer bedelleri çok yüksek olduğu için ara dönemde almak kolay değil, kulüp ekonomisi açısından büyük bir sıkıntı." şeklinde konuştu.

BOBO İLE ALAKALI SIKINTI YOK
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Bobo sorularına da "Bobo ile alakalı sıkıntı yok. Görüşmelerimiz sürüyor. Menajerleri taleplerini iletiyor. Rakamlar çok ciddi rakamlar. Kolay ilerleyemiyorsunuz.'' diyerek, şöyle cevap verdi:

''Kulübün imkanlarına uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Pazartesi ya da salı'ya bu iş olumlu hale döner ya da vazgeçeriz. Çünkü vakit kaybetmememiz gerekiyor. Transferde şöyle bir politika izliyoruz, alacağımız oyuncular kadrodaki oyunculardan iyi olmak zorunda. Öyle bir oyuncu almadıktan sonra da transfer yapmanın mantığı yok. Zaten kalabalığız yeterli sayıda oyuncumuz var. Bu kadroda bulunan oyuncularımız, eksik bulduğumuz mevkilerdeki oyunculardan daha iyi daha kaliteli oyuncuları koyacağız."
Gönderecekleri oyunculardan da para kazanmayı amaçladıklarını anlatan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Göndereceğimiz oyuncuları da hesaba kattığımız zaman, 7 oyuncuyu gönderirken bazılarından bonservis bedeli alacağız. Bir kenara koyduğumuz zaman, alınacak oyuncular için kaynak oluşturabiliyorsunuz. O yüzden tabi alınacak oyuncular pahalı olacaklar ama, inşallah o dengeyi de oluşturmaya çalışıyoruz." şeklinde sözlerini tamamladı.