Tereddütsüz imzayı attım

Fenerbahçe'nin yeni gol ayağı Sow, "Dia ve Niang, 'Tereddüt etme, Fenerbahçe'ye git' dediler. Ben de onları dinledim'' dedi.

Fenerbahçe'nin Lille'den renklerine bağladığı Senegal Milli Takımı'nın santrforu Moussa Sow, transferinin perde arkasına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. FB Tv'ye konuşan Fransa Ligi'nin son gol kralı, geçen Fenerbahçe'de forma giyen Senegal Milli Takımı kaptanı Niang ile sarılacivertli formayı giyen Dia'nın kulüp hakkında kendisine çok olumlu şeyler söylediğini ifade ederek, "Dia ve Niang, 'Tereddüt etme, Fenerbahçe'ye git' dediler. Fenerbahçe'nin çok iyi bir kulüp olduğunu, kendimi orada çok iyi hissedeceğimi söylediler. Taraftarlarından, stattan bahsettiler. Ben de onları dinledim" itirafında bulundu. Sow, ayrıca en kısa zamanda Türk kültürüne ve İstanbul'a adapte olmak istediğini vurgularken, "Lille'de ne yaptıysam, burada aynısını yapmaya çalışacağım. Bu büyük takımın formasını giyerken, elimden geleni yapmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Dia: Sow en iyisini yapacaktır
F.bahçe'nin diğer Senegalli futbolcusu Issiar Dia, Sow'un takımı için en iyisini yapacağını söyledi. Dia, milli takım kampında Sow ile uzun uzun konuştuklarını belirterek, "Sow'a bize katacağı çok şey olduğunu söyledim. Muhteşem Fenerbahçe taraftarını anlattım. Avrupa'nın büyük takımlarından da teklifler vardı. Büyük bir takım olan Fenerbahçe'yi seçti" diye konuştu.

'Tek kelimeyle muhteşem'
Fenerbahçe'ye 4.5 yıllık imza attıktan sonra Şükrü Saracoğlu Stadı'nı gezen Sow, stadı çok beğendi. Sarı-lacivertli kulübün internet sitesine konuşan Sow, Lille'nin tesislerinin ardından Fenerbahçe'nin bambaşka bir dünya olduğunu dile getirerek tesisler için "Tek kelimeyle muhteşem" ifadesini kullandı. Sow'un "Niang ve Dia'nın Fenerbahçe hakkında anlattıklarının dışında gördüğüm kadarıyla Fenerbahçe tek kelimeyle muhteşem. Oynayacağım ilk maçımı sabırsızlıkla bekliyorum" diye konuştu. Sow'un Dia ile birlikte Ç a r ş a m - ba ya da Perşembe Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

47 milyonluk transfer
Fenerbahçe'nin yeni transferi Moussa Sow, sarılacivertlilere yaklaşık olarak 47 milyon TL'ye mal oldu. Dün resmi imzayı atarak sarı-lacivertli formayı sırtına geçiren yıldız futbolcu, ardından apar topar Afrika Kupası için Ekvator Ginesi'ne gitti. 4.5 yıllık sözleşme için Sow'un kulübü Lille'e 10 milyon Euro, Sow'a da 4.5 yıl için 10 milyon Euro garanti para ödenecek. Sow, bu sezonun kalan kısmı için 1 milyon 280 bin Euro, 2012-13 sezonu için 3.4 milyon Euro, 2013-14 sezonu için 2.6 milyon Euro, 2014-15 ve 2015-16 sezonları için ise 1.4 milyon Euro alacak.

İmza için Devr-i Alem
F.Bahçe'de 7 numaralı formayı giyecek olan Sow, geçtiğimiz sezon bu formayı giyen Niang'la aynı kaderi paylaşıyor. İki Senegalli de Fransa gol kralı olarak sarı-lacivertlilere geldi.BİZE ULAŞIN