"Aziz Yıldırımcılık yapıyorlar"

M.Ali Aydınlar, sarı lacivertli yöneticileri hedef aldı: Bizim yapmak istediğimizden hiç mutlu değiller. Buradan sonuç çıkacağına artık inanmıyorum. Bu sistem yıkılacak. Bazıları Fenerbahçelilik yapmıyorlar. Aziz Yıldırımcılık yapıyorlar. İkili oynayanlar şov yaptılar.

PERŞEMBE günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da, "Küme düşme yok, puan silme var" formülü reddedilince tüm gözlerin üzerine çevrildiği Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, çarpıcı açıklamalar yaptı. 58. maddeyle ilgili tartışmaları, Türkiye'yi derinden sarsan şike soruşturmasının geleceğini ve futbolumuzun içindeki kaosu Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya değerlendiren Aydınlar, görevini büyük ihtimalle bırakacağını dile getirirken, kendisine iletilen soruları şöyle yanıtladı...

Tartışmalı kongrenin ardından ne düşünüyorsunuz, ne yapmak istiyorsunuz?
Büyük ihtimalle bırakıyorum. Ne yapacaklarsa yapsınlar. Dürüst değiller. Ben bundan böyle nasıl iş yapacağım? Her gün ortalığı geriyorlar. Bir yeri toparlıyorum, öbür taraftan kopartıyorlar. Benim zorum ne, bu işkenceyi sürdürmek için.


Pes mi ediyorsunuz?
Hayır, ben pes etmem. Arkadaşlarımla birlikte, bütün spor camiasını elbirliğiyle bu krizden çıkarmaya çalıştım. Bakıyorum, elbirliği yapmıyorlar. Sürdürebilir miyim?

Nasıl bir strateji izleyeceksiniz, bırakıyor musunuz?
Allah'a şükür her şeyim var. Maddi manevi ihtiyacım yok. Ben bu mesaiyi başka bir iş için harcasam ayda 300-500 bin dolar maaş verirler. Yeter, yoruldum, çok yıprandım. Bırakmayı çok ciddi düşünüyorum.

Umudunuzu mu yitirdiniz? Türk futbolunun geleceği ne olacak?
Buradan sonuç çıkacağına artık inanmıyorum, sanmıyorum. Bu sistem yıkılacak. Tekrar ediyorum, bu sistem yıkılacak. Türk futbolu böyle gidemez.


Fenerbahçe yönetimine mi kızgınsınız, sizi bu noktaya onlar mı getirdi?
(Başkan burada isim isim değerlendirme yapıyor, dost sohbeti kapsamında) Fenerbahçelilik yapmıyorlar. Bunlar Aziz Yıldırımcılık yapıyorlar.

BİZE ULAŞIN