Kritik toplantı yarın

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Genel Kurul ve sonuçlarını yarın masaya yatıracak. Üç seçenek var: 1- İstifa, 2- Olağanüstü seçimli genel kurul, 3- Devam

Türkiye Futbol Federasyonu'nda kritik gün yarın... TFF Yönetim Kurulu, 26 Ocak'ta Ankara'da yapılan Genel Kurul'u ve sonuçlarını yarın 15:00'te gerçekleşecek toplantıda masaya yatıracak. Ankara'dan dönüşte "Yurtdışına tatile gidiyorum" diyen TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye'de kaldı. Genel Kurul'daki ikinci konuşmasında verdiği istifa sinyalini, Ankara-İstanbul yolculuğunda da yakın çevresine tekrarlayan Aydınlar, dünkü Akşam Gazetesi'nde çıkan röportajında da "Büyük ihtimalle bırakıyorum" ifadesini kullandı. Aydınlar, istifa etmemesi için baskı görüyor. Buna göre yarınki toplantıdan "Devam" kararı da çıkabilir. Üçüncü bir olasılık ise olağanüstü seçimli genel kurul kararı almak ve kabul görecek bir aday çıkarsa aday bile olmamak. Uygun bir aday belirlenemezse de koltukta güven tazelemiş bir başkan olarak oturmak. Kulüplere karşı "Hep beni suçladınız. Ama bu işi benden başka çözecek birini bulamadınız" mesajını vermek. Tüm bu süreçte en büyük sıkıntıyı şike soruşturmasının sportif yargı süreci oluşturacak. Aydınlar, 58'i yumuşatarak uygulamaktan yanaydı. Aslında TFF Yönetim Kurulu olarak bu yetkisi de vardı. Ama bunu Genel Kurul'a götürüp, onaylatamayınca eli kolu bağlandı. Artık yetkisini kullanıp yönetimde bu maddeyi değiştirse bile "TFF Genel Kurulu'na rağmen" bunu yapmış olacak.

Yeni delillere göre görüş değişebilir
Futbol Federasyonu Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, şike iddia larına ilişikin Etik Kurulu'nca daha önce hazırlanan raporun temmuz ayındaki delil durumuna göre yazılmış bir mütaala olduğunu ve kesin karar olmadığını söyledi. Atalay, "Etik Kurulu karar vermez, görüş bildirir. Temmuz ayında hazırlanan raporun bir bölümü basına sızdırıldı. Daha sonraları bize "yeni deliller gelirse görüşlerde değişiklik olabilir mi" diye sorulmuştur. Evet değişiklik olabilir. İncelemeler devam ediyor" dedi.

BİZE ULAŞIN