Yönetimden, Amrabat'a müjde!

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş karşısında tek golle galibiyet alan Kayserispor cephesinde sevinç yaşanıyor.

Teknik heyet, kart cezalısı ve sakatlıkları nedeniyle birçok oyuncunun yerine genç yeteneklerle Beşiktaş karşısına çıktı. Yönetim ve teknik heyet, alınan galibiyet kadar genç yeteneklerin Beşiktaş gibi güçlü bir ekip karşısında ezilmeden, iyi futbolla galibiyet alınmasından memnun.

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Mersin İdman Yurdu galibiyetinin ardından Beşiktaş takımını mağlup etmelerinin takımda iyi bir moral sağladığını ifade etti. Oğuz Ortaköylüoğlu, haftalardır iyi futbol sergilenememesinin yanı sıra galibiyet almakta da zorlandığını hatırlatarak, "Son iki maçımızı kazanıyor olmak bize yeniden moral verirken, lig de ilk 4 takım arasında yer alma noktasında önemli avantaj da elde ettik." dedi.

Oğuz Ortaköylüoğlu, Zurab, Riveros, Amrabat, gibi önemli eksik oyunculara rağmen genç yeteneklerin Beşiktaş karşısında iyi futbol sergilemesinin de alkışlanacak bir gelişme olduğunu söyledi. Uzun zamandır ligde seri galibiyetlerle birlikte çıkış yakalayan Beşiktaş karşısında bu galibiyetin alınmasının da ayrı bir önemi olduğunu vurguladı.

Karşılaşma ile ilgili sahanın zemini konusunda bahanelerin üretilmesine de tepki gösteren Ortaköylüoğlu, "Sonuçta sahada her iki takımının oyuncuları mücadele etti. Saha şartları ne olursa olsun her iki takım oyuncularını etkiler. Ama şunu unutmamak gerekir. Uzun zamandır devam eden ağır kış şartlarında bu kadar iyi bir zemine sahip olan Türkiye'de başka bir stadın olmadığını düşünüyoruz. Çünkü eksi 8 derece gibi soğuk havada oynanan maçta zeminin iyi olduğunu hiçbir futbolcunun sakatlanmadan, takımların oyun anlayışlarını sahaya istedikleri gibi yansıtmasından anlamak mümkündür. Bu galibiyetimiz iyi futbol, şık bir golle alındı." diye konuştu.

Oğuz Ortaköylüoğlu, Beşiktaş maçında takımlarını destekleyen taraftara da teşekkür etti. Soğuk havaya rağmen tribünleri dolduran Kayserisporlu taraftarların, takımlarını 90 dakika destekleyerek alınan galibiyette önemli pay sahibi olduklarını ifade etti.

AMRABAT'A KAPI HALEN AÇIK
Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Galatasaray'ın transfer etmesi ve yaşanan gelişmeler üzerine Profesyonelliğe Aday Futbolcular (PAF) takımına gönderilen Amrabat'a kapının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Oğuz Ortaköylüoğlu, Amrabat'ın, ''Kayserispor'un başarısı için çalışmak istiyorum." ifadesini söylemesi durumunda bu oyuncunun takıma dönüp, takımla birlikte maçlara çıkabileceğini açıkladı.

Hiçbir oyuncuyu kaybetmek istemediklerini, kazanmak istediklerini anlatan Ortaköylüoğlu, "Biz hiçbir oyuncumuzu satmayacağımızı söyledik. Buna rağmen bazı girişimler oldu. Her şeye rağmen biz Amrabat'ı kazanmak ve ona destek olmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Oğuz Ortaköylüoğlu, Amrabat'ın ülkesinde olduğunu ve Afrika kupalarında mücadele eden milli takımında maçlar oynadığını belirtti. Son maçını oynadıktan sonra Kayseri'ye geleceğini belirterek, bu oyuncularının takımdaki yerini almasını arzuladıklarını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN