Hocadan kadro dışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Carvalhal, A.Madrid maçında kendisine hakaret eden Quaresma'yı sildi. Portekizli, 22 kişi aldığı Ordu kafilesine Q7'yi dahil etmedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal ile A.Madrid maçının devre arasında tartıştığı Quaresma arasındaki kriz yeni bir boyut kazandı. Son dönemde büyük bir vurdumduymazlık içinde olan, son maçtaki haliyle taraftarın da gözünden düşen Q7'nin bileti kesiliyor. Carvalhal, A.Madrid maçının devre arasında oyundan alındığı için kendisine ağır hakaretler eden Quaresma'yı Orduspor maçının kadrosuna almadı. Dün tesislere gelmesine rağmen takımla çalışmayan tecrübeli futbolcu, kadro dışı bırakıldı. İkilinin tesislerde karşı karşıya gelmekten kaçındığı öğrenilirken, Carvalhal'in, "Ona ağır bir ceza gerek' diyerek böyle bir karar aldığı ifade edildi. Daha önce disiplinsiz davranışları nedeniyle Guti'yi takımdan gönderen, Fernandes'i ise uzun bir süre kadroya almayan Carvalhal, Ordu'ya tam 22 kişi götürüp Quaresma'yı almayarak futbolcusu hakkındaki tavrını ortaya koymuş oldu.

SERDAL ADALI DEVREDE
Yaşanan yönetim boşluğu nedeniyle Portekizli oyuncunun durumunun şimdilik netlik kazanmadığı belirtilirken, durumu çözmek için Serdal Adalı'nın devreye girdiği kaydedildi. Adalı, sorunun kulüp içinde halledilmesini istediği öğrenildi. .

ARALARINA KARA KEDİ GİRDİ
Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal ile ilk göreve geldiğinde kendisine büyük destek veren vatandaşı Ricardo Quaresma arasına kara kedi girdi. Uzun süredir araları gergin olan ikilinin, İspanya'da A.Madrid maçının devre arasında yaşadıkları tartışmadan sonra birbirlerinin suratına bakmadığı öğrenildi.

ÖZÜR DİLEYECEK Mİ?

Krizi çözmek için devreye giren Serdal Adalı, Carvalhal ve Quaresma'yı uyararak sorunun bir an önce halledilmesini istedi. Ordu maçına götürülmeyen Portekizli futbolcunun, önce hocasından sonra da takımdan özür dilemesi halinde A.Madrid maçında kadroya alınabileceği belirtiliyor.

TARİHTEN İKİ YAPRAK...
Futbol dünyasında en çok ses getiren 'krampon fırlatma vakası' İngiltere'de Alex Ferguson ile David Beckham arasında yaşanmıştı. 2003 yılında Manchester United'ın Arsenal'a yenilerek elendiği Federasyon Kupası maçından sonra Menejer Alex Ferguson'ın savurduğu krampon Beckham'ın suratına gelmiş, yıldız futbolcunun kaşına iki dikiş atılmıştı. Bu olaydan sonra Alex Ferguson, "Aptal bir kazaydı" yorumunu yapsa da David Beckham o yıl Manchester United'den ayrılıp Real Madrid'e gitti. Beşiktaş'ta ise Pascal Nouma, tartıştığı teknik direktörü Scala'ya elindeki telefonu fırlatmış, konu uzun süre gündemi meşgul etmişti.

BİZE ULAŞIN