Hakan Şükür ipotekli çıktı

Hakan Şükür, Galatasaray ile özdeşleşmiş bir isim. Sarı-Kırmızılı kulübün son 20 yılda, tarihinin en parlak başarılarına imza attılan dönemde Hakan Şükür'ün katkısının ne denli büyük olduğunu da kamuoyu takdir ettiği bir başka husus olarak gösterilir.

PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEZ

Hakan Şükür 2007-2008 sezonu sonunda Adnan Polat yönetiminin çağrısı sonrasında gönülsüz olarak futbolu bırakmıştı. Şimdi ise milletvekilliğinin yanı sıra TV yorumculuğu ile yine tartışmaların odak noktası olmayı sürdürüyor.

Hakan Şükür futbol ve Galatasaray'dan bağımsız yaşamını sürdürürken, kulübün hesaplarında hala aktif sporcu ve Galatasaray için önemli bir değere sahip bulunuyor. Bu ilginç gelişme ise kulübün hesaplarını inceleyen bağımsız denetleme kurulunun raporu sonrasında ortaya çıktı.

Gazeteport'un haberine göre; Akis isimli kuruluşun hazırladığı raporda; Galatasaray'ın 90'lı yılların sonunda aldığı bir banka kredisine karşılık, o dönem İtalyan kulüplerinden transfer teklifi alan Hakan Şükür'ün bonservisini 18 milyon dolar değer biçilip, banka tarafından ipotek edilmesini gösteriyor. İşin ilginç yanı Hakan Şükür'ün bonservisine karşılık konulan ipotek hala kaldırılmış değil ve geçerliliğini sürdürüyor.

İPOTEK HALA SÜRÜYOR

Geçtiğimiz mayıs ayında göreve gelen Ünal Aysal Yönetimi özellikle hisse satışları ile kulübün 31 Aralık 2010 yılında 315 milyon dolar olan borcunu 31 Aralık 2011 tarihinde 251.9 milyon dolara indirmeyi sağlamıştı. Ayrıca borçlara karşılık verilen temlik ve teminatlar da 850.5 milyon dolardan 531.6 dolara indirilmiş duruma getirilmişti.

Görüldüğü gibi borç ve teminatlarda bir yıl içerisinde ciddi bir azalış gözlemlenirken, futbolu bırakmış Hakan Şükür'ün bonservisi üzerindeki ipotek şaşırtıcı bir şekilde geçerliliğini sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN