Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Tüm Türkiye hafta sonu Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbiye kilitlendi. Bu derbinin galibi kim olacak. İki takımın da artıları ve eksileri ne? Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, sabahspor.com okuyucuları için derbiyi değerlendirdi. Ayrıca Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarıyla ilgili de iddialı açıklamalarda bulundu.

Uluç;

Fenerbahçe'nin savunması ayakta duramıyor. Galatasaray topu öbür tarafta oynamayı düşünürse yani G.Birliği maçının ikinci yarısının ilk 20 dakikası gibi hücum pres yaparsa, perişan eder Fenerbahçe'yi.
Saraçoğlu'nda perişan eder! 6-0'ı geri alacak kadar perişan eder. Ama Fatih Terim'de bu sene o cesaret yok. Galatasaray orada hasbelkader öne geçerse Galatasaray orada hemen 1-0'ın 2-1'in üstüne yatmaya kalkıp, hücum adamlarını çıkarıp, geriye Ceyhun'larla Servet'lerle Gökhan'larla takviye yaparak, üçüncü, dördüncü, beşinci stoperleri koyup savunmaya çekilir. Savunmaya çekildiği andan itibaren de Fener alır götürür. Yani Galatasaray hücum pres oynamaz, hazırlık pası denilen hiçbir işe yaramayan rakibe top kaptırıp kontratak oyunda ısrar ederse 6-0 da unutulur, Fener öyle bir tarihi zafer daha kazanır ki Galatasaray temizleyemez. Yani iki takıma baktığın zaman, desen ki bana maç 7-0 bitti, 7-1 bitti, zerre kadar şaşırmam. Ama sorarım kim kazandı diye. Çünkü ikisi de kazanabilir 7-1 veya 6-0.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM
BİZE ULAŞIN