Yalçın Karadeniz kimdir?

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, 25 Mart'ta gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda başkan vekili ve divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz'in etrafında birleşme tavsiyesinde bulundu. Seba'nın desteğini alan Karadeniz dün adaylığını resmen açıkladı. Bu gelişmeler üzerine Serdal Adalı'nın adaylıktan vazgeçmesi, başkan adaylarından Levent Erdoğan'ın, Karadeniz lehine adaylıktan çekilmesi Yalçın Karadeniz'i 25 Mart'taki seçim önce başkanlık için en güçlü isim konumuna getirdi.

Yalçın Karadeniz kimdir?

1942 yılında doğdu. İlk, orta ve yüksek tahsilini İstanbul'da tamamladı. Gümrük Tekel Bakanlığı ve Gümrük Müsteşarlığı'nda çeşitli kademelerde görev aldı. Gümrükler Baş Müdürlüğü'nden emekli oldu.

Halen Avukatlık yapmakta olan Karadeniz, Beşiktaş yönetimlerinde 3 dönemde; genel sekreter yardımcılığı, amatör şubeler umumi kaptanlığı ve kulüp basın sözcülüğü görevlerini üstlendi.

Futbol Federasyonu üyeliğinde bulunarak 5 Yıllık Kalkınma Planı Futbol Özel İhtisas Komisyonu Raportörlüğü yaptı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği yanında çeşitli sosyal içerikli kulüp üyeliklerinde de bulundu. Bir dönem Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu üyeliği de yapan Karadeniz 2007 yılından bu yana Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Yalçın Karadeniz, Yıldırım Demirören'in TFF Başkanı seçilmesi ve Beşiktaş Yönetimi'nin istifası üzerine siyah beyazlı kulübün başkanlığını 25 Mart'taki olağanüstü kongreye kadar vekaleten yapacak.
BİZE ULAŞIN