Hepimiz şampiyonuz

A.Madrid'i eleyip tarihe geçmek istediklerini söyleyen Carvalhal, takımını şampiyon ilan etti: "Benim oyuncularımın hepsi şampiyon. Çünkü hepsi şampiyonluk onuru ve gururunu gösterdiler" dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal, Atletico Madrid maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında adeta çıldırdı. Çok sinirli olan ve sorulara sert karşılıklar veren Carvalhal, kendi gözünde oyuncularının şampiyon olduğunu söyledi. İşte Portekizli teknik adamın ses getirecek açıklamalarının satırbaşları...
Bu takım perşembe gecesini cumaya bağlayan saat 05.00'te İstanbul'a geldi. Bunun ertesi günü cumartesi günü ağrılarıyla idman yaptı, bazıları fiziki anlamda idman yapamayacak durumda olsalar bile Ordu'ya geldi. Bacaklarında çok ciddi anlamda kanamalar ve yaralanmalar vardı. Buna rağmen kimse Orduspor beraberliğine sevinmedi. Ben ise 3-0 kaybetmeye bile razıydım.
Bu oyuncuların hepsi A.Madrid'i geçip tarihe geçmek istiyor. Benim oyuncularımın hepsi şampiyon. Çünkü onların hepsi şampiyonluk onuru ve gururunu gösterdiler. Oyuncularım bugüne kadar harika işler başardılar. Yine başaracaklardır.
Sahada 11 şampiyon oyuncu olacak, 7 şampiyon oyuncu kulübede bekleyecek, statta ise binlerce kişi ile Beşiktaş tarihine geçeceğiz. Evet tur zor mu; çok zor. Atletico Madrid'e elenmek olağanüstü durum mu; değil. Ama kazanarak Beşiktaş tarihine geçmek bizim için önemli.

RİCARDO QUARESMA İÇİN NE DEDİ?
Carvalhal, Quaresma'nın kadroda olmayışı ile ilgili soruya "Kadromuz Pazartesi açıklandı" yanıtını verirken, yıldız futbolcuya para cezası verileceği ve Manisaspor maçında oynayacağı gelen haberler arasında.

4-4-2 Kartal!
Avrupa Ligi ikinci tur ilk maçında 3-1 mağlup olduğu Atletico Madrid'i bugün konuk edecek Beşiktaş'ta teknik direktör Carlos Carvalhal, planlarını hazırladı. Turu geçmek için rakibini gol yemeden en az iki farklı, gol yemesi halinde ise üç farklı skorlarla yenmesi gereken siyah-beyazlı ekibin, son maçlarda defans ve hücum hattında yaşadığı sorunlar Portekizli çalıştırıcıyı farklı arayışlara itti. Hedefi gol yemeden, skoru 2-0'a taşımak olan Carvalhal, takımını alışılanın aksine çift forvetle sahaya sürecek. Analizlerini yapan ve taktik maçlarda 4-4-2 sistemini uygulatan Carvalhal, ileri uçta Almeida ve Mustafa Pektemek ikilisi ile sonuca gitmeyi deneyecek. .
fatih doğan


BİZE ULAŞIN