"Borçları yöneticiler ödeyecek"

Beşiktaş'ta olağanüstü genel kurul öncesinde başkan adaylığını daha önce açıklayan Bülent Deriş, göreve gelmeleri halinde siyah-beyazlı kulübün acil borçlarının yönetim kurulu üyelerince karşılanacağını, daha sonra ise denk bütçe uygulaması ile sportif hedeflerden geri adım atmadan kulübü borcunu ödeyen bir mali yapıya kavuşturacaklarını bildirdi.

Bülent Deriş, yaptığı yazılı açıklamada, 25 Mart'ta yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda, çoğulcu bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini belirtti. Kulübü içinde bulunduğu mali durumdan kurtarmak için çözüm yollarını değerlendirdiklerini kaydeden Deriş, şu ifadeleri kullandı:

''Mali tablolarda görülen acil borçlar yönetim kurulu üyelerimiz tarafından karşılanacak. Akabinde denk bütçe uygulaması ile hedeflerden geri adım atmadan borcunu ödeyen ve aynı zamanda büyüyen Beşiktaş yaratılacaktır. Kısa ve orta vadeli borçlar için ise her türlü çözüm değerlendirilecek ve Beşiktaşımızın menfaatine uygun çözümler uygulanacaktır. UEFA kriterlerine uyum çerçevesinde kendi kendine yeten bir kulüp meydana getirilecektir.''

Deriş, Beşiktaş taraftarlarını karamsarlığa itecek bir çözüm önerisini gündeme getirmeyeceklerini de belirterek, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Beşiktaş forması taşıyan her takımımız ve sporcumuz asla şampiyonluk hedefinden geri durmayacaktır. Bunun için gerekli fedakarlıktan hiçbir dönemde kaçınılmayacaktır. Kulübümüzü zor durumda bırakacak, var olan değerini geri götürecek, rakipleri ile rekabet edemeyecek bir duruma getirmek asla bir çözüm önerisi olarak kabul edilemez.''
BİZE ULAŞIN