Ali Koç'tan Aysal'a sert yanıt

Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın derbi sonrasındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

İşte Lig TV'ye konuşan Ali Koç'un, Aysal'ın "Galatasaray taraftarı ile Fenerbahçe taraftarı arasında kültürel spor ahlakı açısından fark var" sözlerine yanıtı:

"AYSAL'IN HANGİ STANDARDINA İNANMALIYIZ?"

Ünal Aysal sürekli bir standarttan bahsediyor ancak bu standart neye göre bir standart ve biz Aysal'ın bahsettiği hangi standarda inanmalıyız?

"ANNEME KÜFREDİLİRKEN ÜNAL AYSAL MÜDAHALE ETMEDİ"

Bu sene kadın basket maçında anneme ve şahsıma dakikalarca küfredildi. Abdurrahim Albayrak yardımcı olmaya çalıştı, ona da tepki kondu ama Ünal Bey bunu durdurmak için hiçbir şey yapmadı.

"VOLKAN'A RAKI ŞİŞESİ ATTILAR"

TT Arena'daki maçta hiçbir olay olmadığını ifade etti Ünal Aysal ve bizim o standarda gelmemiz konusunda söylemde bulundu. Kalecimiz Volkan'ın kafasını sıyıran bir rakı şişesi sahaya atıldı. Biz ona rağmen maçtan sonra hiçbir şey demedik.

"BIÇAKLAMAYI TIRNAK ÇAKISI DİYE GEÇİŞTİRDİLER"

Batuhan adlı genç bir arkadaşımızın kafasına şişe gelmişti ve bir müddet komalık olmuştu bu arkadaşımız. Bir bıçaklama olayı yaşandı ama tırnak makası denilerek geçiştirildi. İki olay için de bir tane Fenerbahçe yöneticisi bunu fırsat olarak bilip çıkıp bir şey söyledi mi? Hayır söylemedi. Biz yöneticilerin işi bu olayların olmamasını sağlamak. Halbuki rakip takımın bazı yöneticileri bu tür olayları fırsat bilip bunun günlerce konuşulması için kendilerine bir araç olarak görüyorlar ve kullanıyorlar. Bu da bizim en rahatsız olduğumuz konu. Verdiğim örnekler çerçevesinde Ünal Aysal ve yönetimine soruyorum; Bu kadar olay yaşanmış ve biz hiçbirinde çıkıp ağzımızı açmamışız. Kendilerinin de bu olaylar kendi sahalarında yaşandığı zaman hiçbir şey yapmadıkları bir ortamda biz Ünal Aysal'ın bahsettiği hangi standardın samimi olduğuna inanmalıyız?

"ÜNAL AYSAL FIRSATÇILIK YAPIYOR"

3-5 kişinin yaptığı hareketi tüm taraftarlara bağlamak çok büyük bir fırsatçılıktır. Dolayısıyla sayın başkanın bu konudaki söylemlerini samimi bulmuyorum. Düşünebiliyor musunuz, gittiğiniz salonda kupanızın kaldırılması engelleniyor. Sonra da rakip takımın başkanı diyor ki "Kupayı VİP salonunda versek olmaz mı?" Bu şekilde zorbalık kazanmış olmuyor mu?

"TARAFTARIMIZA SADECE TEŞEKKÜR EDEBİLİRİM"

Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Nasıl dimdik ayakta durduklarını ve ekonomik açıdan nasıl katkılar sağladıkalrını herkes görüyor. Ben sadece onlara teşekkür edebilirim.

"AYSAL HER FIRSATTA BAŞKANIMIZIN TUTUKLULUĞUNU DİLE GETİRİYOR"

Ünal Aysal sağolsun başkanımızın tutukluluk durumunu her fırsatta dile getiriyor. Niye getirdiğini anlamıyorum. Milyonlarca insanın içi kana ağlarken sayın başkan iki de bir "Maça gitmeyeceğim çünkü Aziz Yıldırım tutuklu, ondan dolayı doğru olmaz", ve bu gibi birkaç defa ayrı konularda aynı konunun söylenmesini de son derece yakışıksız buluyor ve ayıplıyorum.
BİZE ULAŞIN