Sevinmek hakkımız!

Sivas'ın turu hak ettiğini söyleyen Terim; Fenerbahçe derbisi sonrası Florya'da taraftarla bütünleşmelerini şöyle açıkladı: Galatasaray, beraberliğe sevinmez. Ligi birinci bitirmeyi kutladık. Sadece 5 dakika! Sevinmek hakkımızdı

Türkiye Kupası'na son 16'da veda eden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Sivasspor yenilgisi sonrası rakiplerini kutladı. "Sivasspor dirençli bir takım. Galibiyeti ve çeyrek finali hak ettiler. Aydın çok iyi oynarken, arka adalesinde problem oldu. Devrede değişikliğe mecbur kaldık" diyerek sözlerine başlayan Terim, son dakikadaki penaltı bekledikleri pozisyonla ilgili şu yorumu yaptı: "Herkes 'yüzde yüz penaltı' dedi. Benim de seyretmem gerek. Buna rağmen penaltıyı bir kenara bırakalım; iyi oynadığımız söylenemez."

BEŞ DAKİKAYI GEÇMEDİ
İmparator, 2-2'lik Fenerbahçe derbisi sonrasında Florya'da taraftarla yapılan kutlamaya da açıklık getirdi: "Kimseye bir şey izah etmek zorunda değiliz. Galatasaray, tarihinde beraberliğe sevinmedi. Ligi 8. bitirdiğinde nasıl üzülmüşsek, 3 hafta kala birinciliği garantilediğimizde bunu taraftarla paylaşmak ve sevinmek en büyük hakkımızdı. Kaldı ki 5 dakikayı bile geçmedi... Başkaları çok daha fazla kutlardı lig birinciliğini."

TARAFTARIN COŞKUSU YARIM KALDI
Galatasaray'ı Sivasspor karşısında 28 bin taraftarı destekledi. Hafta içi maçı olması nedeniyle Seyrantepe civarında iş trafiğine takılan Galatasaraylılar'dan bazıları, maç başladıktan sonra Türk Telekom Arena'da yerini alabildi. Taraftarlar, Kadıköy'den yenilmeden dönen oyuncularına büyük sevgi gösterisinde bulunsa da Sivasspor yenilgisiyle büyük şok yaşadılar.

İŞTE MAÇIN GOLLERİ

Galatasaray: 0 - Sivasspor: 1 (Erman, Dk49)

Maçın istatistikleri için tıklayın

Galatasaray - Sivasspor maçının özeti için tıklayın


BİZE ULAŞIN